MUCHOŁAPKA – Otoczona tajemnicą i teoriami nie z tej ziemi…

Muchołapka to betonowa konstrukcja słusznych rozmiarów. Stoi w Górach Sowich od ponad siedemdziesięciu lat i wzbudza niesamowite emocje. Tak naprawdę nikt nie wie czym jest ta budowla i jakie było jest przeznaczenie…

Muchołapka

Muchołapka to same tajemnice i teorie powstałe pod natchnieniem tej budowli. Są tacy, którzy twierdzą, że Muchołapka to chłodnia kominowa, która wybudowana tam, miała służyć funkcjonującej tu niegdyś kopalni.

Muzeum Molke

Chłodnia mogła służyć również dawnej elektrowni z tego terenu oraz fabryce, w której produkowano amunicję.

Muzeum Molke

I w tym właśnie pogląd ten znajduje swoje dowodowe poparcie. Ale są też tacy, którzy z całym przekonaniem twierdzą, że Muchołapka to lądowisko dla UFO. 

Muchołapka

Muchołapka w Ludwikowicach Kłodzkich 

… to główna atrakcja Muzeum Molke III. To część „Riese”. Olbrzym tutaj natrząsa się z wszystkich dzisiejszych poszukiwaczy tajemnic. Przybywają tutaj naukowcy, dziennikarze, poszukiwacze skarbów, turyści i tacy jak my – wiecznie ciekawi tajemnic. Każdy z tych ludzi zastanawia się nad tym, czym miała być ta konstrukcja i wiecznie o tym gadają, wymieniają się poglądami i piszą… 

No to i my sobie o tym czymś napiszemy…

Muchołapka

A ja nie po to tam przybyłam, żeby poznać tajemnicę, i nie po to aby skłonić się do jakiejkolwiek z istniejących już teorii. Nie dokonam niemożliwego i nie odkryję prawdy tam, gdzie tylu większych i mądrzejszych ode mnie odniosło porażkę na polu poszukiwań. 

Ja przybyłam tam jedynie po to, aby to zobaczyć. Muchołapkę nazywa się czasami Nazistowskim Stonehenge. Jest imponujących rozmiarów i osobiście uważam, że gdyby tak nagle dziś odkryto jej tajemnicę, przestałaby ona być taka atrakcyjna…

Muchołapka

„Riese” to olbrzymi kompleks podziemnych korytarzy i sztolni. Zorganizowane przedsięwzięcie pełne ukrytych planów, o których dziś tak do końca wszystkiego nie wiemy. Stworzyli to Niemcy podczas II wojny światowej w Górach Sowich. Tunele o długościach i głębokościach w liczbach przerażających wykopywane były rękami faszystowskich niewolników. Olbrzym bowiem budowany był przez zniewolonych dla panów świata. 

Betonowy pierścień Muchołapki umiejscowiony jest kilkanaście kilometrów od Ludwikowic Kłodzkich.  

Muchołapka to pierścień o wysokości 10 metrów i o średnicy 30 metrów zbrojonego betonu opartego na dwunastu filarach. Pod konstrukcją znajdują się podziemia. Tajemnicze tunele, w których doprowadzona była niegdyś elektryczność. Dookoła obiektu znajdują się bunkry. Schrony te jednak nie zostały wybudowane tak, aby ewentualnie ochraniać Muchołapkę, ale tak, jakby miały się przed nią bronić. I to już jest faktycznie ciekawe… Bo w sumie ciężko jest faktycznie dociec co też „artysta miał na myśli”, próbując bronić się przed własnym dziełem…

Muchołapka

Bo jeżeli prawdą jest, że to nic innego tylko element chłodni kominowej, której budowa nie doszła do skutku, to gdzie choćby zalążki podłączenia zbiorników wyrównawczych? Gdzie rurociągi, albo choć miejsca na nie? Po tym ani śladu, są za to podziemia z elektrycznością i linia obrony „wycelowana” w ten właśnie obiekt. Przed czym to tak bardzo miano się tam bronić? Przed kominem chłodni? 

Muzeum Molke

Gwiezdne wrota 

Inna teoria głosi, że Muchołapka była czymś na wzór gwiezdnych wrót. To miało być przejście do innego, kosmicznego czy boskiego wymiaru. Stąd  plany podłączenia tam wysokiego napięcia. Czyżby były to plany podróżowania w czasie? Plany używania energii elektrycznej do teleportacji? Mniejsza w jaki sposób planowano jej użyć do tego celu, bo i tak nigdy się tego nie dowiemy, ale jedno jest pewne – jeżeli ta teoria jest trafiona, to przejście to między światami otwierało się najwyraźniej nie tylko dla Ziemian, ale i dla tych, którzy byli po drugiej stronie. Najwyraźniej Hitler bał się sprowadzenia na naszą planetę innych „panów świata” i zabezpieczał się przez intruzami na wypadek ich ataku. Więc każdy ufoludek, który by zechciał przedostać się na Ziemię przez Muchołapkę (tunel czasoprzestrzenny według tej teorii) dostałby kulkę w łeb na dzień dobry… Tak to być może sobie obmyślono. 

Muchołapka

Nazistowskie UFO 

Jest też inna teoria na temat Muchołapki, do której przychyla się naprawdę wiele osób nawet ze świata nauki. Chodzi w niej o to, że przyjmuje się za fakt, że naziści produkowali maszyny latające, które można by porównywać do naszych wyobrażeń o latających talerzach. Latające talerze potrzebowały miejsca do startu i lądowiska. I podobno stelaż Muchołapki tym właśnie jest i z tym przeznaczeniem został wybudowany.  Podobno nawet całkiem niedawno skrobano w filarach betonowego giganta i pobierano próbki do badań. I co się okazało? Ja się tak za bardzo na fizyce nie znam, ale po chłopsku mówiąc- chodzi o to, że dowiedziono, iż na tej konstrukcji testowano możliwości urządzeń latających, które mogły przyspieszać do kosmicznych prędkości. Adolf Hitler był człowiekiem o bujnej wyobraźni. Mógł czegoś takiego próbować. Mógł też próbować kontaktu z kosmitami. Mógł również chcieć tylko sobie komin chłodni wybudować… Jego głowa pełna była planów i pomysłów. A wszystkie one były szalone. Jak można łudzić się, że ktokolwiek dziś dogoni myśli szaleńca i odkryje całą prawdę o jego zamiarach…

Muzeum Molke

Kiedy czytałam o wymiarach Muchołapki i kiedy zobaczyłam te wartości – od razu przyszło mi na myśl coś, co jednak wymusiło na mnie własną teorię.

„Muchołapka to pierścień o wysokości 10 metrów i o średnicy 30 metrów zbrojonego betonu” – 30 i 10 daje 40. Jak czterdzieści dni Jezusa na pustyni, albo czterdzieści lat mojżeszowej pielgrzymki po pustyni. Muchołapka jest oparta na dwunastu filarach. Dwanaście jak dwunastu apostołów, abo 12 synów Izraela. Hitler miał korzenie żydowskie i wiedział, że Bóg był siłą Izraelitów. Czyż to nie oni właśnie byli wybranymi? I w łasce wszechmogącego? Może liczył na to, że skorzysta z łask, których się publicznie wypierał, kiedy wywrze na nie naukową presję… Któż to wie? Może te liczby miały mieć moc?

3 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Janusz Internetu napisał(a):

    Lądowisko dla Vril;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *