JAK ZARABIAĆ NA PROWADZENIU BLOGA? Kilka porad.

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga? To pytanie nurtuje większość blogerów. Odpowiedź na nie wzbudza również zainteresowanie osób, które blogów nie prowadzą, ale je czytają. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam kilka sposobów zarabiania na swojej stronie internetowej.

jak zarabiać na prowadzeniu bloga

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga? – Kilka sposobów.

Kampanie reklamowe, publikowanie artykułów sponsorowanych, sieci afiliacyjne, reklamy, pośredniczenie w sprzedaży produktów to tylko kilka z wielu sposobów na monetyzację swojej strony internetowej. Jedne są bardziej skuteczne, a inne mniej. Wszystko zależy od grona odbiorów, które odwiedza naszego bloga oraz od jego tematyki.

Programy partnerskie.

Najprostszym i teoretycznie najbardziej skutecznym sposobem zarobkowania na blogu są programy partnerskie, zwane inaczej sieciami afiliacyjnymi.  Dołączając do takich programów naszym zadaniem jest zamieszczenie na prowadzonym przez nas blogu bannerów reklamowych lub linków partnerskich odnoszących do np. sklepów internetowych. Jeśli czytelnik naszego bloga kliknie w taki banner lub link, a następnie zakupi któryś z produktów ze sklepu, do którego został przekierowany to my mamy z tego zysk w postaci prowizji. Czasami jest to 5%, a czasami 20%. To zależy jedynie od reklamodawcy.

Ważnym jest aby uczestniczyć w programach partnerskich, które w jakiś sposób są powiązane tematycznie z głównym wątkiem naszego bloga. Jeśli prowadzisz bloga o paznokciach to Twoich odbiorców raczej nie zainteresują reklamy sklepów z odzieżą militarną. Jeśli natomiast piszesz o ASG lub podróżach to sprawa wygląda już zupełnie inaczej.

Nie spodziewaj się kokosów. Na początku na Twoje konto wpadają marne grosze. Jedynie determinacja w dążeniu do celu oraz sprawdzanie kolejnych sposobów umieszczania takich reklam może pomóc Ci w odniesieniu sukcesu.

15423514_1279527805440307_1337346877_n

Zamieszczenie reklam na blogu.

Polecam tutaj skorzystanie z usług Google. Oczywiście to nie jedyne rozwiązanie jeśli chodzi o reklamy zamieszczone na stronie internetowej, ale ja uważam, że Google jest najbardziej sensowne i konkretne. Aby wstawić na bloga reklamy musicie utworzyć konto Google AdSense. Po weryfikacji Waszych danych dostaniecie dostęp do panelu, który jest bardzo prosty i przejrzysty. 

Kolejnym krokiem jest wygenerowanie kodu reklam i umieszczenie ich w odpowiednich miejscach na swoim blogu. To gdzie je zamieścicie zależy tylko od Was. Oczywiście istnieją wytyczne mówiące o tym gdzie reklamy wstawione być nie mogą. Między reklamą, a tekstem musi być odpowiednia przerwa i tak dalej.

Wygenerowanego kodu nie wolno modyfikować. Wszelkie działania niezgodne z regulaminem AdSense mogą skutkować blokadą konta, a raczej nie o to nam chodzi.

Reklamy Google to system, który nalicza nam środki pieniężne za każde kliknięcie w reklamę. Najlepiej aby wynikały one z realnego zainteresowania nimi odbiorcy.

jak zarabiać na prowadzeniu bloga

Jak zarabiać na prowadzeniu bloga? Współpracuj z markami!

Jeśli Twój blog lub strona internetowa ma spore zasięgi to możesz spróbować współpracę reklamową różnym firmom. Najważniejszym jest aby wysłać maila bezpośrednio do działu marketingu takiej firmy. Jeśli wyślecie go na adres mailowe typu „info@nigdynieodbierzetegonikt.pl” to prawdopodobnie nigdy nikt na takiego maila nie odpowie. 

Kiedy proponujesz współpracę musisz zawrzeć w mailu wszystkie swoje atuty. Mile widziane wywiady w gazetach, radiu, telewizji, własne publikacje etc. Każde małe osiągnięcie może być dużym kluczem do sukcesu.

Następnie musisz coś zaoferować. Na przykład jeśli prosisz o ubrania to najlepiej będzie zaoferować napisanie ich recenzji. 

Na końcu załączasz statystyki swojego bloga z ostatnich sześciu miesięcy oraz pojedynczą statystykę z ostatniego miesiąca.

A potem? Czekasz na odzew!

Niebawem na blogu pojawią się pierwsze wyniki współpracy naszego bloga z firmami. Nie zdradzę jednak więcej, więc obserwujcie Nieustanne Wędrowanie!

jak zarabiać na prowadzeniu bloga

To tylko kilka z wielu sposobów zarabiania na blogu. Wciąż testuję kolejne możliwości, a więc jeśli trafię na coś co uznam za godne uwag to z pewnością napiszę o tym osobny artykuł.

1 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. Marcin napisał(a):

  Bardzo dobry wpis; dodam że musimy pamiętać, aby nasze działania były etyczne; zwłaszcza przy pisaniu recenzji, jesteśmy bowiem nie tylko pewnego rodzaju autorytetem dla czytelników, ale również osobami zaufania publicznego.
  Pozdrawiam

 2. nothingtoadd napisał(a):

  I przede wszystkim – nie żerować na czyjejś pracy ;)

 3. Karol napisał(a):

  Dobry wpis o inwestowaniu pieniądzy przez programy partnerskie dodaję do obserwowanych, zapraszam na mojego bloga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *