PRYSZNICE NA STACJACH BENZYNOWYCH – Od A do Z.

Prysznice na stacjach benzynowych to istne zbawienie zarówno dla kierowców ciężarówek jak i dla niskobudżetowych podróżników. Higiena to ważna rzecz. Nie sądzę aby podróż sprawiała komukolwiek przyjemność gdy jest się brudnym, a nieprzyjemny zapach zaczyna być integralną częścią życia. W podróży nie zawsze stać mnie było na luksus spania w hostelu. O wiele częściej wybierałam rozbicie namiotu w krzaczorach. Tak się składa, że w krzakach jeszcze nigdy nie znalazłam prysznica i to właśnie tutaj stacje benzynowe nadciągają z pomocą.

prysznice na stacjach benzynowych

Prysznice na stacjach benzynowych – standardy.

Nie na wszystkich stacjach benzynowych zaznamy luksusu jakim jest wzięcie prysznica. A jeśli już stacja w prysznice jest wyposażona to zazwyczaj trzeba za nie zapłacić. Warunki panujące pod takimi prysznicami są naprawdę różne. Można trafić na niemalże „domową” łazienkę, a można trafić także na kabiny, w których nie brakuje zacieków, a w kratce opływowej wodę zatrzymują włosy. Osobiście zdarzyło mi się trafić zarówno na łazienkę wyłożoną ładnymi kafelkami z prysznicem wyposażonym w hydromasaż, jak i na prysznic w przybudówce za rozklejającymi się drzwiami ze sklejki, w którym zdecydowanie brakowało ciepłej wody.

prysznice na stacjach benzynowych

Dlatego też korzystając z pryszniców na stacjach należy być zaopatrzonym w klapki, których zadaniem będzie chronić nasze stopy przed grzybami na przykład. Bo grzybica w podróży chyba nikomu potrzebna nie jest. Przyda się także własne mydło, inne kosmetyki oraz ręcznik. Prysznice na stacjach benzynowych czasami są wyposażone w tego typu kosmetyki, ale z uwagi, że nie wiemy kto przed nami z nich korzystał, to osobiście nie chciałabym ich używać.

prysznice na stacjach benzynowych

Prysznice na stacjach benzynowych – ceny.

Ceny podobnie jak standard tych pryszniców są bardzo różne. Nie spotkałam się jednak aby kiedykolwiek przekraczały one 4,5 Euro. Jest to oczywiście górna granica. Z tak wysoką ceną spotkałam się jedynie w Austrii oraz Francji. Przeważnie jednak wzięcie prysznica to koszt rzędu 1,5 do 2,5 Euro na terenie całej Europy. W Polsce prysznic kosztuje zazwyczaj około 5 zł.

prysznice na stacjach benzynowych

Jak szukać stacji, na których można się wykąpać?

Można to robić w bardzo tradycyjny i oczywisty sposób, czyli po prostu wypatrywać oznaczeń na drogach, że niebawem będzie stacja benzynowa wyposażona w prysznice. Jest to jednak spore utrudnienie dla autostopowiczów, a nawet dla kierowców ciężarówek, którzy w określonym czasie muszą się zatrzymać. Tutaj z pomocą przychodzi nam technologia i aplikacja Truck Parking Europe, dzięki której z łatwością namierzymy stacje wyposażone w prysznice. Aplikacja powstała z myślą o kierowcach ciężarówek, ale i niskobudżetowych podróżnikom może być ona pomocna. Truck Parking Europe gromadzi informacje o parkingach dla samochodów ciężarowych. Jeśli w wyszukiwaniu zastosuje się odpowiednie filtry, można wyodrębnić na przykład takie parkingi, na których jest możliwość skorzystania z prysznica.

Maroko

Aplikacja, o której pisze naprawdę ogromnie ułatwia życie w podróży. Oprócz temu, że dzięki niej możemy wyszukać miejsce do kąpieli to także może posłużyć przy poszukiwaniu parkingu, na którym bezpiecznie spędzimy noc w samochodzie. 

5 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *