PODSUMOWANIE 2016 – Zmiany, zmiany i jeszcze więcej zmian!

Rok 2016 rozpoczęłam w Meksyku. Jego początek świętowałam dwukrotnie. Raz z rodziną, która będąc w Polsce przywitała go jako pierwsza i kolejny raz gdy w Meksyku wybiła dwunasta. Już w pierwszych minutach jego trwania wyraziłam opinię, że 2016 będzie rokiem wielkich zmian. Nie pomyliłam się. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy moje życie kilkukrotnie wywróciło się do góry nogami. Zmiany na przemian smagały mnie batem i ugłaskiwały do spokojnego snu. Słowem – to był najdziwniejszy rok w moim życiu. Zmęczył mnie do granic wytrzymałości i uszczęśliwił tak, że to aż niemożliwe.Przed Wami podsumowanie 2016!

Podsumowanie 2016 – wygląd.

 • „Kiedy kobieta obcina włosy, wkrótce zmieni swoje życie.” ~ Coco Chanel

Coco miała rację. 2016 rozpoczął się dla mnie od decyzji obcięcia dreadów. Pozbyłam się sięgających do połowy pleców dreadów na rzecz krótkich włosów w bardzo kiepskiej kondycji. Do dziś pamiętam zniesmaczoną minę meksykańskiej fryzjerki, która musiała nie dość, że obciąć moje włosy to jeszcze zafarbować je na czarno. Dla Meksykanek długie włosy to niesamowity atut, a że są z natury ciemnowłose to jeśli już się farbują to na blond. Musiałam być w jej oczach dziwadłem.

podsumowanie 2016

 • Zabiłam grubasa!

Podczas podróży po Meksyku przytyłam jak świnia. Meksykańska kuchnia do najlżejszych nie należy co już mówi samo za siebie, a jeśli połączyć to z faktem, że w Meksyku apetyt wraca dopiero wieczorami (bo wcześniej jest za gorąco by jeść) to daje nam to przepis na rozmiar 42. Po powrocie do domu mieściłam się tylko w dresy. Postanowiłam zabić grubasa i schudłam ponad 15 kg. Aktualnie jest mi lżej.

 • Przeprosiłam się z sukienkami.

Szpilek nadal nie darzę sympatią, ale sukienki na powrót polubiłam. W końcu jestem kobietą i nie zawsze muszę śmigać w portkach!

Podsumowanie 2016 – relacje.

 • Toksyczne relacje.

W miesiąc po powrocie z Ameryki zakończyłam związek, który trwał ponad sześć lat. Rozstanie wynikło z mojej inicjatywy i śmiało mogę powiedzieć, że była to bardzo dobra decyzja. Relacja jaką tworzyliśmy z byłym partnerem od dawna była toksyczna zarówno dla mnie jak i dla niego. Wyniszczaliśmy się wzajemnie. Obecnie jesteśmy lepszymi ludźmi gdy żyjemy z dala od siebie.

 • Pogodziłam się z dawnymi przyjaciółmi.

Przeprosiłam wiele osób, które zraniłam swoim egoizmem w ciągu ostatnich lat. Podaliśmy sobie ręce i wytłumaczyliśmy sobie wiele niejasności, które narosły w tym czasie. Fajnie jest wrócić w grono ludzi, z którymi przyjaźniłam się za czasów szkoły. Odzyskałam dwie przyjaciółki i przyjaciela.

przyjaźnie

Podsumowanie 2016 – finanse i realizacja planów.

 • Pierwsza kasa z pasji!

Zarobiłam pierwsze pieniądze na prowadzeniu bloga oraz nawiązałam współpracę reklamową z dwiema znanymi markami!

 • Filmy na YouTubie.

Zaczęłam rozwijać kanał na YouTubie (pssst znajdziecie go TUTAJ). Dotychczas pojawiły się trzy filmy oraz kolejne trzy są w trakcie realizacji. Zapraszam Was serdecznie do oglądania!

Podsumowanie 2016 – miłość.

 • Nie szukałam miłości, to ona znalazła mnie!

W czerwcu 2016 poznałam mężczyznę. On pokochał mnie, ja pokochałam jego. Kiedy zwątpiłam on zrobił wszystko aby udowodnić mi, że gra jest warta świeczki. Przejechaliśmy Polskę wzdłuż, zaczęliśmy wspólnie trenowaćzaplanowaliśmy kilka rzeczy. Ani ja ani On nie mamy żadnych wątpliwości wobec siebie.

idealna para

 • Powiedziałam „TAK!”

Kordian oświadczył mi się kilka dni przed zakończeniem roku. Tego dnia spadł śnieg, weszliśmy na scenę usytuowaną w parku. Poprosił mnie bym zamknęła oczy. Gdy je otworzyłam klęczał przede mną z pierścionkiem i zapytał o to czy zgodzę się podróżować z nim do końca życia. Ani chwili się nie wahałam.

zaręczyny

 • Zamieszkaliśmy razem.

Mieszkanie z partnerem zawsze mnie odstraszało. Nie wyobrażałam sobie bycia non-stop w towarzystwie tej drugiej osoby w okolicznościach innych niż kilkumiesięczna podróż. Jednak tym razem było inaczej. To wyszło tak naturalnie, że nawet nie wiem kiedy połowa mojej szafy znalazła się w Katowicach.

Podsumowanie 2016 – zaskoczenie.

 • Pokochałam Śląsk.

To naprawdę dziwne bo Śląsk był moim numer jeden znienawidzonych regionów Polski. Jestem tutaj jednak od kilku miesięcy i całkiem serio polubiłam to miejsce. Poszczególne dzielnice Katowic, śląskie zabytki, okoliczne miasta… to wszystko bez końca mnie zaskakuje.

 • Przypomniałam sobie, że małe podróże też są piękne.

W tym całym szale przekraczania kolejnych granic zupełnie zapomniałam ile radości może płynąć z podróży na przykład do Gdańska.

kordian i ines

 • Tradycyjna wigilia okazała się nie być męczarnią.

Nie obchodzę świąt od lat. W tym roku pierwszy raz spędziłam je zgodnie z tradycją i przyznaję, że trochę dałam  się zaczarować magii świąt.

Rok 2016 przysporzył mi też wielu zmartwień, o których nie napiszę bo na szczęście przeminęły z wiatrem. Był szalony, zły i dobry jednocześnie. Zmiany, które ze sobą przyniósł mocno na mnie wpłynęły. Odczułam je bardziej niż kiedykolwiek. A jaki był dla Was 2016?

4 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

7 komentarzy

 1. Assured napisał(a):

  Jak można nie Kochać Sląska? :)

 2. Ania napisał(a):

  Ines, tak sobie obserwuję już od dawna, jak z dziewczynki stałaś się kobietą :) Jak się zmieniłaś i wydoroślałaś, a w rzeczywistości nadal jesteś tą „małą” podróżniczką, którą kiedyś poznałam przez bloga i fb i która tak bardzo mnie zaintrygowała :) Bądź zawsze taka, jaka jesteś, jak masz ochotę zmieniaj się, jak masz ochotę intryguj czytelników, jak masz ochotę śmiej się i płacz, ale zawsze bądź szczęśliwa :) . Kurczę, chciałabym mieć taką córkę :) Aneta – zazdroszczę :) Pozdrawiam :)

 3. Marcin napisał(a):

  To jest niewiarygodne, ale kiedy idziesz za głosem serca, puzle układają się jakby same; Świat podaje pomocną dłoń za każdym zakrętem… Gratulacje i powodzenia :)

 4. Marta Kotnis napisał(a):

  Nieustającej miłości i wytrwałości w szczęśliwym nowym roku. Pozdrawiam.
  martusiazosia

 5. Vera napisał(a):

  ha, gratulacje! :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *