TEST BUTÓW KEEN – Nad Balaton i jeszcze dalej!

Zaspy śnieżne, niskie temperatury, kilkugodzinne maszerowanie i zimowe wieczory – właśnie w takich warunkach postanowiliśmy przetestować buty KEEN w ramach współpracy z tą marką. Zawędrowaliśmy w tych butach aż do Chorwacji. Dodam, że podróż odbyliśmy w styczniu tego roku, który nie rozpieszczał warunkami atmosferycznymi. Jak sprawdziło się to obuwie w tych wymagających warunkach? Zapraszam do lektury!

test Butów KEEN

Test butów KEEN w zimowej podróży po Europie.

W podróż zabraliśmy ze sobą modele Men Madeira Peak oraz Women Revel IIINie ukrywamy, że obuwie świetnie spełniły nasze oczekiwania. Oba modele są nie tylko lekkie i wygodne, ale także bardzo praktyczne. Sprawdzają się one zarówno podczas codziennego użytkowania w warunkach miejskich, podczas górskich wędrówek, długich spacerów jak i w czasie kilkudniowej autostopowej podróży. Ani mróz ani plucha nie są straszne gdy na stopach jest KEEN. 

test Butów KEEN

W czasie trwania naszej podróży temperatura wciąż była niska. Trudno się dziwić takiemu stanowi rzeczy w styczniu. Niejednokrotnie zmarzłam podczas oczekiwania na samochód, który się zatrzyma. Nie przypominam sobie jednak aby choć raz zimno dotarło do stóp. Moje Revel III nie zawiodły mnie ani razu. Jeśli chodzi o zimowe wypady to póki co są one moim obuwniczym numerem jeden. Żadne ze wcześniej posiadanych przeze mnie butów trekkingowych nie były tak „nieawaryjne”, ciepłe i wygodne jednocześnie. Moje KEEN przejechały ze mną Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię oraz Austrię i uważam, że nie ma lepszych butów na zimę niż treki tej marki. 

Przeczytaj również: Recenzja butów Women Revel III

test Butów KEEN

Men Madeira Peak – test butów KEEN

W konsultacji z Kordianem ustaliłam z nim kilka faktów na temat obuwia, które testował on. Postanowiłam zestawić jego opinie na ich temat z opisem producenta. A więc jeśli chodzi o test butów KEEN noszonych przez mojego narzeczonego oraz jego opinie na ich temat to sprawa wygląda następująco:

test Butów KEEN

Opis producenta:

„Wodoodporna i oddychająca membrana KEEN.DRY oraz bardzo dobrej jakości skóra zdecydowania idą w parze, tworząc wysokiej klasy męskiego buta trekkingowego. Od wyściełanego kołnierza do wzmocnionej ochrony palców. Zaprojektowane, aby zapewnić długotrwały komfort i wsparcie na szlaku.”

Opinia Kordiana:

–  Jeśli w czasie podróży moje buty przemokły to na moje własne życzenie i w wyniku mojego zaniedbania jakim było niewypastowanie ich. Gdy dbałem o nie to mowy nie było o choćby jednej niepożądanej kropli wody w ich wnętrzu. Jakość tych trekkingów rzeczywiście jest wysoka, nie można im niczego złego zarzucić. Nawet w czasie kilkugodzinnej wędrówki nie odczuwałem dyskomfortu. Trekkingi KEEN to niezwykle wygodne buty męskie.

test Butów KEEN

Opis producenta:

„Idealne dopasowane i wyśmienity komfort – tak właśnie określić można wkładki butów KEEN. Są anatomiczne i  automatycznie dopasowują się do kształtu stopy, zapewniają idealne jej trzymanie w każdych warunkach. Każda z  wkładek KEEN posiada wydajny system wentylacji oraz żłobień zwiększających komfort chodzenia. Zimowe buty KEEN  wyposażone są dodatkowo w specjalną termiczną warstwę dzięki której utrzymujemy stopę suchą i ciepłą w każdych warunkach pogodowych.”

Opinia Kordiana:

– Niemal zawsze gdy kupuję nowe buty mam z tym jakiegoś rodzaju kłopot. Głównie polega on na tym, że trudno znaleźć mi buty, których wkładki faktycznie będą dopasowywały się do kształtu stopy. Gdy więc przeczytałem opis producenta podszedłem do niego z lekkim przymrużeniem oka. Gdy odkryłem, że nie był on przekoloryzowany okazało się to być miłym zaskoczeniem.

Tak jak mówiłem wcześniej – buty rzeczywiście są wodoodporne i prawdą jest również to, że stopa nie topi się w nich we własnym pocie.

Przeczytaj również: Recenzja butów Women Durand Polar

test Butów KEEN

Wygląda więc na to, że nasz test butów KEEN przebiegł pomyślnie. KEEN to oddychające, wodoodporne, ciepłe i wygodne trekkingi. Czego można chcieć więcej? 

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *