Sponsorowane

Co warto zobaczyć we Wrocławiu? 5 najciekawszych miejsc do odwiedzenia

Wrocław to największe miasto i stolica województwa dolnośląskiego. Nie da się również ukryć tego, że od wielu już lat to właśnie Wrocław stał się prawdziwą turystyczną mekką. Każdy, kto choć raz zdecyduje się to miasto odwiedzić, samodzielnie przekona się o tym, że atrakcji w mieście nie brakuje. Jednak co warto z pewnością zobaczyć we Wrocławiu?

Rynek

Atrakcje Wrocławia to z całą pewnością niezwykle długa i rozbudowana lista. Jednocześnie turyści swoje pierwsze kroki powinni skierować na historyczny rynek wrocławski. Jest to tętniące życiem serce miasta, na którym zawsze wiele się dzieje. Zwiedzając rynek wrocławski to nie tylko niezliczone zabytki i bogata baza gastronomiczna. To przede wszystkim niezwykła atmosfera, a także wiele wydarzeń kulturalnych, które się tam odbywają. Turyści mogą również wybrać się na poszukiwanie wrocławskich krasnali, które są rozsiane po całym rynku. Zgodnie z legendami, znalezienie ich przynosi łut szczęścia!

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to bez wątpienia jeden z ważniejszych zabytków i atrakcji we Wrocławiu. W muzealnym budynku znajduje się niesamowity obraz cykloramy, które przedstawiają krwawą bitwę pod Racławicami, która miała miejsce w 1794 roku. Obraz Panoramy Racławickiej ma około 114 metrów długości oraz 15 metrów szerokości. Panorama Racławicka została namalowana przy udziale wybitnych malarzy: Wojciecha Kossaka oraz Jana Styka ze Lwowa.

Hala Stulecia i Park Szczytnicki

Hala Stulecia i Park Szczytnicki to kolejne miejsca na mapie Wrocławia, z którymi po prostu trzeba się zapoznać osobiście! Park Szczytnicki był niegdyś lasem na terenie wsi Stare Szczytniki. Jednocześnie został on wykupiony przez Fryderyka Hohenhole, który utworzył w 1783 roku pierwszy park na kontynencie Europejskim. Dziś Park Szczytnicki jest popularnym miejscem na spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu i łonie natury. Hala Stulecia określana jest zaś mianem perły modernizmu i znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego już parku, a dokładniej na obszarze Wielkiej Wyspy. Wraz z Iglicą i Centrum Kongresowym tworzy ona spektakularną przestrzeń rekreacyjną. Warto szczególną uwagę na architekturę sali, która wydaje się być najlepszym przykładem modernistycznego stylu budownictwa.

Ogród Zoologiczny

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu to duma i wizytówka miasta. Można tam bowiem zapoznać się z największą ilością różnorodnych gatunków zwierząt w całej Polsce. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wrocławia, szczególnie wśród rodzin z małymi dziećmi. Na terenie ogrodu znajduje się również niewielkie oceanarium, które umożliwia zapoznanie się z podwodnym światem.

Hydropolis

Hydropolis jest jednym z najnowocześniejszych centrów edukacji ekologicznej w naszym kraju. Jest to absolutnie wyjątkowe muzeum wody, które w świetny sposób łączy wartości edukacyjne z nowoczesnym formatem ekspozycji. Warto się tam udać w szczególności z dziećmi. Czeka tam na nie wiele atrakcji i przygód, które mogą okazać się niezapomniane. Hydropolis jest również jednym z tych muzeów, które wyjątkowo pokochali sami mieszkańcy Wrocławia.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem NaWakacje.eu

Materiał wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %