AfrykaZagranica

Dlaczego warto pojechać do Maroka? 6 doskonałych powodów.

Maroko to doskonały cel turystyczny. Ta konkretna destynacja ma do zaoferowania naprawdę wiele, a ponadto jest w zasięgu możliwości niemal każdego amatora podróży. Kraj ten jest egzotyczny, kolorowy. Pełen niesamowitych smaków oraz wspaniałych zapachów, ale jest też niedrogi i bezpieczny. Wiele linii lotniczych oferuje tanie przeloty do marokańskich miast. Dlaczego warto pojechać do Maroka? O tym przeczytacie w kolejnych zdaniach.

Dlaczego warto pojechać do Maroka

Egzotyka bez obaw o własne bezpieczeństwo.

Strach przed odwiedzaniem państw muzułmańskich jest w pełni uzasadniony. Choć z pewnością wielu wyznawców islamu to pokojowo nastawieni do świata ludzie, to i tak postrzega się tę nację poprzez pryzmat wielu tragicznych wydarzeń. Maroko może wzbudzać obawy, ale te są zupełnie bezpodstawne. W 2016 roku Departament Stanów Zjednoczonych opracował mapę, na której oznaczył stopień bezpieczeństwa w różnych krajach na świecie. Co ciekawe Maroko znalazło się na liście tych, które należą do najbezpieczniejszych kierunków dla turystów.

Spotkanie z kulturą berberyjską.

Rdzenny naród zamieszkujący Maroko to Berberowie. Ludzie Ci pięknie prezentują się na fotografiach. Ich tradycyjne stroje robią ogromne wrażenie, podobnie zresztą jak styl, w jakim żyją. Amatorzy fotografii znajdą wiele inspiracji na targowiskach, na których Berberów nigdy nie brakuje.

Góry Atlas i Sahara.

Chcąc odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto pojechać do Maroka, watro wspomnieć o cudach krajobrazu, z którymi możemy się tam spotkać. Już samo patrzenie na majestat Atlasu sprawia, że człowiek odzyskuje wewnętrzną harmonię. Przebywanie pośród tej dzikiej przyrody jest zatem niczym reset zmęczonego umysłu. Podobnie jest z możliwością zobaczenia największej pustyni świata własnymi oczyma. Jej ogrom wzbudza szacunek i ukazuje jak mali jesteśmy we wszechświecie.

Godziny spędzone na targowiskach.

Nie da się ukryć, że Maroko to także bazary. Kolorowe tkaniny, unikatowa ceramika i bogactwo unoszących się w powietrzu aromatów kuszą turystów z całego świata. Marokańskie targowiska to takie miejsca, w których można stracić fortunę i to z uśmiechem na ustach. Nie mniej tego ze sprzedawcami zawsze można negocjować wysokość cen, co jest dodatkowym atutem tego etapu zwiedzania Maroka.

Raj dla ciepłolubnych podróżników.

W tym kraju bywa tak, że w cieniu temperatura sięga czterdziestu stopni. Ciekawostką jest fakt, że taki upał jest tam o wiele bardziej możliwy do zniesienia niż letnie dni w Polsce. Jeśli wyznacznikiem udanych wakacji są dla Ciebie ciepło i dobra pogoda to Maroko jest w tym przypadku kierunkiem idealnym.

Maroko od lat jest stabilne politycznie.

Kraj ten trzyma się także na uboczu wszelkich konfliktów oraz problemów związanych z migracją ludności. Władze państwa są jednak w pełni świadome, że terroryści mogą uderzyć w każdym miejscu na świecie, a ich cel zazwyczaj stanowią ludzie z zachodu. Z tego też powodu kontrole oraz zatrzymywanie wszystkich podejrzanych jest na porządku dziennym. Ulice miast oraz punkty takie jak lotniska obstawione są przez żandarmerię wojskową.

Istnieją setki powodów, które odpowiadają na pytanie dlaczego warto pojechać do Maroka. Można by było wymienić tutaj także słynną na całym świecie marokańską gościnność, brak wymaganych szczepień, zabytki, niezwykłą architekturę oraz wiele innych. Tak naprawdę jednak wszystkiego powinno się doświadczyć na własnej skórze. Poczuć zapach powietrza, smak dojrzewających w słońcu owoców i palące słońce na ramionach. Jeśli Twój urlop zamyka się w dwutygodniowych ramach, to doskonałym pomysłem jest skorzystanie z usług zaufanego biura podróży, które zadba o kwestię Twojego ubezpieczenia, noclegów, wyżywienia oraz zaplanowania każdego z dni spędzonych na wczasach. ITAKA to renomowane biuro podróży, które ma wiele do zaoferowania. Funkcjonuje ono od ponad dwudziestu lat i cieszy się niezwykle dobrą opinią publiczną. Jeśli obawiasz się, że planując podróż na własną rękę mógłbyś wiele przegapić, to skorzystaj z usług profesjonalistów.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
1
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0

Komentarze zamknięte.

Kategoria:Afryka

0 %