Sponsorowane

Dobra torba podróżna – czyli jaka?

Osoby, które dużo podróżują, czy to prywatnie, czy w ramach pracy zawodowej to grupa ludzi, kto zdecydowanie po kilku wyjazdach rozumie, jak ważny jest wybór odpowiednich toreb i plecaków. Zdecydowanie nieporęczny bagaż albo taki niskiej jakości, który rozpadnie się na pierwszym wyjściu z samolotu czy pociągu, może zepsuć cały wyjazd. Dlatego dobrze dobrana torba podróżna z wysokiej jakości materiałów to podstawa.

Dobra torba podróżna – najważniejsze cechy

Dobra torba podróżna powinna być wytrzymała, praktyczna i komfortowa podczas wyjmowania lub wkładania do niej rzeczy. Jakie cechy determinują tego typu użyteczność?

Torba podróżna powinna być wykonana z trwałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia i przecieranie. Najlepsze materiały to między innymi nylon lub poliester. Są one w dużym stopniu odporne na przemoknięcia, gdyby złapał nas deszcz lub niespodziewany psikus losu.

Odpowiednia torba powinna być pojemna w wystarczający sposób, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Istnieją różne rozmiary torb, od małych na krótkie wypady, do dużych na dłuższe wyjazdy z rodziną. Warto przed wyborem i zakupem torby zastanowić się, jakie rzeczy na pewno będziemy brać za sobą na wyjazdy, ile mogą zająć miejsca i dodać do tego jeszcze trochę przestrzeni.

Podróżując samolotem, dobrze jest sprawdzić na stronie przewoźnika, jakie maksymalne wymiary walizek zabierane są na pokład i takie torby kupować.

Torba powinna być wygodna i ergonomiczna, dlatego ważne jest, aby posiadała uchwyty i paski wytrzymałe, ale i dobrze leżące w ręku. Czasami może się nam dobrze sprawić torba podróżna na kółkach, szczególnie gdy wiemy, że nasz bagaż jest zazwyczaj ciężki.

Odpowiednia torba podróżna powinna mieć kilka kieszeni, które ułatwią organizację bagażu w taki sposób, abyśmy mogli bez problemu sięgać po to, co akurat potrzebujemy, bez przerzucania stosów ubrań i nie tylko.

Ważne jest też, aby torba posiadała zamek błyskawiczny, który zabezpieczy jej zawartość. W przypadku podróży publicznymi środkami transportu, świetnie sprawdzi się także blokada specjalną kłódką do bagażu.

Jaka torba na krótkie, a jaka na długie wyjazdy z rodziną?

Jeżeli planujemy krótki wypad na weekend, warto zdecydować się na mniejszą torbę, np. o pojemności 30-50 litrów. Taka torba będzie łatwiejsza do przetransportowania i zdecydowanie wystarczy na kilkudniowe wakacje.

Jeśli planuje się dłuższy wyjazd z rodziną, na przykład na 2-3 tygodnie, można zainwestować w większą torbę. Dobrym wyborem jest torba podróżna o pojemności 70-100 litrów. Warto zakupić torbę na kółkach, znacznie łatwiejszą przy przenoszeniu. Można też postawić na to, aby niektóre z bagaży były też niesione przez dzieci w małych, odpowiednio dopasowanych do ich wieku plecakach i dziecięcych torbach.

Materiał w całości wraz ze zdjęciami (shutterstock) został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %