Sponsorowane

Jak zaplanować wakacje w Ligurii i nie pominąć największych atrakcji?

Liguria to jeden z najpiękniejszych regionów położonych w zachodniej części Włoszech. Kraina słoneczna, barwna i atrakcyjnie umiejscowiona między morzem a górami. Do aktywnego wypoczynku zachęcają górskie widoki i miasta pełne zabytków. To również znakomite miejsce dla turystów, którzy oczekują relaksu na plaży i możliwości skosztowania śródziemnomorskiej kuchni. Z czego słynie Liguria? Jak zorganizować wczasy w tym regionie? Która z prowincji Ligurii najbardziej zasługuje na uwagę?

Jakie atrakcje warto zobaczyć w trakcie urlopu w Ligurii?

Decydując się na wakacje w Ligurii, nie można narzekać na brak miejsc do zwiedzania. W tym regionie znajduje się wiele zabytków, turystycznych szlaków oraz nowoczesnych propozycji dla zwiedzających. Jest wiele atrakcyjnych punktów obleganych przez turystów. Są także te ukryte i tajemnicze, o których zwiedzający te rejony nie mają pojęcia. Oto lista ciekawych miejsc.

Oceanarium w Genui

W stolicy Ligurii mieści się największe oceanarium we Włoszech i drugie co do wielkości w Europie. Jego zwiedzanie może zająć ponad 2 godziny. 

Oceanarium w Genui

Dom Krzysztofa Kolumba

Jedną z atrakcji Genui jest zabytkowy „Casa di Colombo”. Fasada budynku została odrestaurowana w XVII wieku. W środku znajduje się muzeum z pamiątkami po słynnym żeglarzu.

Latarnia morska w Genui

To najstarsza, wybudowana w XVI wieku, latarnia morska na świecie. Z jej tarasu widokowego można podziwiać panoramę miasta.

Szlak Alta Via dei Monti Ligurii

Miłośnikom trekkingu spodoba się szlak ciągnący się wzdłuż całej Ligurii ze wspaniałymi widokami. Niektóre szczyty mijane po drodze przekraczają 2000 m n.p.m. Na szlaku znajdują się schroniska, w których można się posilić i odpocząć. 

Ogrody botaniczne Villa Hanbury

Przyozdobione roślinnością z całego świata, z pięknym widokiem na morze. Położone są w pobliżu miejscowości Ventimiglia, blisko granicy z Francją. 

Wczasy w Ligurii – malownicze miasteczka

Na wybrzeżach Ligurii są miasta, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Wczasowiczów przyciągają organizowanie przez miejscowych wydarzenia, udostępniane atrakcje, zabytkowe budynki i piękne plaże. Osoby planujące wakacje w Ligurii, powinny miejscowości wymienione poniżej, umieścić na swojej liście miejsc do zwiedzenia.

San Remo

Jest atrakcyjne, bo otoczone z jednej strony Morzem Śródziemnym, z drugiej Alpami. Plaże są kamieniste. Te piaszczyste są sztucznie stworzone i należą do hoteli, a wstęp na nie jest płatny. Miejscowość przyciąga fanów muzycznego festiwalu. Kurort co roku obchodzi święto włoskiej piosenki. Odbywa się ono od 1951 roku. Jest to najstarszy festiwal w Europie. W dodatku jest bardzo popularny, zwłaszcza w ostatnich latach. Muzyczne wydarzenie obserwuje co roku nawet kilkanaście milionów ludzi. 

Piękne San Remo

Genua

To stolica Ligurii, znana jako miejsce narodzin znanego podróżnika Krzysztofa Kolumba. Większość zabytków Genui można znaleźć na Via Garibaldi – słynnej, historycznej ulicy znajdującej się w centrum. Warto zwiedzić Katedrę San Lorenzo i Kościół Gesu, w którym umieszczone są obrazy Rubensa. Z genui można zaplanować rejs statkiem do innej nadmorskiej miejscowości np. do Portofino.

Portofino

To jedna z najbardziej luksusowych miejscowości wypoczynkowych w regionie Ligurii. Miasteczko jest niezwykle urokliwe, z wszechobecną zielenią. Drugim dominującym kolorem jest czysty błękit morza, który przyciąga właścicieli jachtów. Całe miejsce wydaje się kolorowe – malownicze krajobrazy, wielokolorowe budynki. Portofino przyciąga gwiazdy i wpływowych ludzi biznesu. Nocleg w tym miejscu sporo kosztuje.

Imperia

To znany kurort i jedno z największych miast wybrzeża Ligurii, z klimatycznymi uliczkami i nadmorską promenadą. Powstała przez połączenie dwóch miejscowości Oneglia i Porto Maurizio, które stały się dzielnicami Imperii. Leży zaledwie 50 km od Francji. Ma szerokie i piaszczyste plaże – zapełnione, bo miejscowość jest oblegana przez turystów. Porto Maurizio jest spokojniejsze od ruchliwej Oneglii, a jego zabudowa jest zabytkowa, a uliczki wybrukowane.

Cinque Terre

To 5 wyjątkowych miejscowości – Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola oraz Riomaggiore. Dawniej nieodkryte, dziś bardzo popularne. Między miasteczkami kursuje pociąg. Położone są na skalistym wybrzeżu. Wyróżniają się lazurowymi zatoczkami, brukowanymi uliczkami, kolorowymi kamienicami  i zalanymi słońcem plażami. Manarola jest najbardziej rozpoznawalna. Jej urokliwe uliczki i port zdobią większość pocztówek.

Bordighera

To niewielka miejscowość nadmorska oferująca wiele bezpłatnych, szerokich i kamienistych plaż. Położona nad Morzem Liguryjskim, w zachodniej części Ligurii, na zboczu Alp Liguryjskich. Można stąd zorganizować wycieczkę na Lazurowe Wybrzeże, blisko jest do Monako, Nicei i Cannes.

Laigueglia

Najmniej znane, stare i piękne miasteczko z cudowną, piaszczystą i białą plażą, urokliwymi uliczkami i placami otoczonymi starymi kamienicami. Wpisane jest na listę najpiękniejszych włoskich miast.

Urokliwa Laigueglia

Kilka wskazówek potrzebnych przy organizacji wakacji w Ligurii

Jeżeli chcemy cieszyć się spokojną i malowniczą Ligurią, tłumów turystów unikniemy rezerwując wczasy poza sezonem. Jesienią i wiosną pogoda w tym regionie jest równie piękna. Można bez obaw pokonywać długodystansowe szlaki lub zwiedzać miasteczka lub inne atrakcje Ligurii. Najlepszymi miesiącami na urlop w Ligurii będzie maj i wrzesień, ponieważ w pozostałych miesiącach poza sezonem może padać.

Aby dotrzeć do oddalonych miasteczek, można wynająć samochód. Wypożyczalnię aut warto wyszukać przez wyszukiwarkę internetową, która pomoże wybrać najbardziej opłacalną ofertę. Jeżeli planuje się zwiedzanie znanych turystycznych miejsc, własny środek lokomocji nie będzie konieczny.

Liguria to bez wątpienia piękny i wyjątkowy region z masą atrakcji. Wszystkie prowincje Ligurii zasługują na uwagę. Aby poznać je bliżej warto podzielić zwiedzanie na kilka etapów i wybrać się w te miejsca więcej niż raz.

Materiał wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
1
Takie sobie
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %