Sponsorowane

Sporty zimowe poza sezonem – czy to jest możliwe?

Zima to ulubiona pora roku dla wielbicieli zimowych aktywności. Sporty, takie jak narciarstwo lub snowboard, należą do tych najbardziej uwielbianych. Gdy kończy się sezon, miłośnicy nart i deski snowboardowej zastanawiają się, na jaki sport się przerzucić. Czy możliwe jest uprawianie aktywności zimowych poza sezonem? Sprawdź.

Co robić poza sezonem na sporty zimowe?

Poza sezonem zimowym istnieje szereg aktywności, których można się podejmować. Jeśli uwielbiasz chodzić po górach, możesz to robić również poza mroźnym sezonem. Zimą najczęściej chodzi się po szlakach ze specjalnym typem obuwia, mianowicie rakietami śnieżnymi. Dzięki temu nie ma obaw, że zapadniemy się w śniegu – ciężar ciała rozkłada się bowiem na większą powierzchnię. Tzw. raki służą również celom rekreacyjnym. Można założyć je na trekking po górach poza sezonem. Jak widzisz, służą nie tylko zimą, ale przez niemal cały rok.

Lubisz jazdę na nartach, ale sezon się skończył i nie wiesz, co robić? Możesz pomyśleć nad narciarstwem biegowym. Uprawianie tego typu aktywności wymaga przerzucenia się na inny rodzaj nart, które są dłuższe, lżejsze i cieńsze. Tym samym możliwa jest większa swoboda w przemieszczaniu się na nich. Tzw. biegówki służą do poruszania się po rozległych terenach, które pokryte są warstwą śniegu. Możesz znaleźć takie trasy poza sezonem. W Polsce trasy biegowe są wyznaczone w różnych górskich miejscowościach. Najwięcej z nich znajduje się jednak w północnej części Europy, gdzie narciarze biegowi mają prawdziwy raj. Można udać się tam również poza sezonem, dzięki czemu ruch na trasach biegowych będzie znacznie mniejszy niż np. podczas ferii. Sprawdź, gdzie warto udać się na narty w maju: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/gdzie-na-narty-w-maju.

W niektórych miejscowościach poza sezonem można trafić na lodowisko. Możesz wówczas przerzucić się z typowo zimowych sportów, takich jak narciarstwo i snowboard, na jazdę na łyżwach po lodzie. Poruszanie się po nim może być nie mniejszym wyzwaniem jak jazda na nartach. Poza tym łyżwiarstwo również dostarcza wiele frajdy. Oczywiście podczas wybierania konkretnych aktywności należy pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko np. wypadku, stłuczeń i innych niefortunnych zdarzeń. Dlatego warto zabezpieczyć się w odpowiednią polisę dopasowaną do naszych aktywności, zapotrzebowania i wymagań. Niektóre sporty, zwłaszcza ekstremalne, wymagają dodatkowo rozszerzenia o odpowiedni wariant ubezpieczenia.

Uprawianie sportów zimowych – co trzeba wiedzieć?

Sporty zimowe uwielbiane są przez ludzi na całym świecie. Potrafią dostarczyć całą masę radości. Poza tym podnoszą adrenalinę i umożliwiają pracę nad koordynacją oraz kondycją swojego ciała. Zimowe sporty można uprawiać również poza sezonem – wówczas jest szansa na mniejszy ruch np. w miejscach, które są mocno uczęszczane podczas ferii. Sporty tego typu nie muszą być drogie. W wielu miejscach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu. Dopiero nabywając umiejętności, można pomyśleć nad zakupem własnego sprzętu (np. łyżew figurowych). Nie poddawaj się po pierwszych niepowodzeniach! Niektóre sporty wymagają długiej nauki. Często dopiero po wielu godzinach nauczysz się podstaw i kilku technik.

Wyposażenie to nie wszystko. Jeśli chcesz bezpiecznie uprawiać jakiś sport zimowy – niezależnie od tego, czy będziesz to robić w sezonie, czy poza nim – powinieneś zainwestować w dobre ubezpieczenie. Polisa zależy od tego, w jakie miejsce się wybierasz. Jeśli zostajesz w Polsce, warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW indywidualne. Dzięki niemu zapewnioną będziesz mieć ochronę w życiu prywatnym 24/7. Na czas powrotu do pełni sił po wypadku polisa zapewni wsparcie finansowe – tak samo, gdy doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jadąc za granicę, warto wykupić polisę turystyczną, dzięki której możesz skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej w państwowych i prywatnych placówkach w wielu państwach.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie?

Wielbiciele sportów zimowych w sezonie i poza nim powinni skorzystać z ubezpieczenia zawierającego NNW, czyli ochronę przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Jazda na łyżwach czy biegówkach nawet poza sezonem wiąże się z ryzykiem wypadku i kontuzji. Dzięki NNW można złagodzić skutki nieszczęśliwych zdarzeń, takich jak trwały uszczerbek na zdrowiu lub poważne zachorowanie. Można wówczas postarać się o wsparcie finansowe z wybranej ubezpieczalni.

Polisę można rozszerzyć również o Assistance, OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenie sprzętu sportowego. Nie możesz zapominać o tym, że wybierając się za granicę, konieczna jest polisa turystyczna. Dzięki niej można uzyskać kompleksową pomoc i wsparcie w niespodziewanych sytuacjach. Kiedy może przydać się polisa rozszerzona o sporty zimowe? Otóż jeśli np. chcesz jeździć na nartach poza wyznaczonym szlakiem. Będzie też przydatna, gdy planujesz uprawiać trekking powyżej 3,2 tys. m n.p.m. lub jeździć na rowerze górskim poza wytyczoną trasą. Jeśli podczas wyjazdu będziesz trenować lub brać udział w zawodach, koniecznie rozszerz polisę o zawodowe lub wyczynowe uprawianie sportu.

Materiał w całości wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %