Sponsorowane

Sprawdź, dlaczego warto postawić na odzież termoaktywną!

Od wielu lat przemierzamy ziemię dolnośląską. Robimy to bez względu na to, jaka aura panuje na zewnątrz. Nieustannie wędrujemy w upale i w mrozie, a także podczas pluchy. Swoje ubrania kompletujemy w taki sposób, aby o każdej porze roku cieszyć się najwyższym komfortem podczas podróży. W okresie jesienno-zimowym (i nie tylko!), chętnie sięgamy po odzież termoaktywną — robimy tak z kilku powodów!

Mokre ubrania? Nie tym razem!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego biegacze lub amatorzy spędzania czasu na siłowni mają suche ubrania, pomimo wysiłku, jakiemu poddają swoje ciała? Dzieje się tak dlatego, że najczęściej noszą oni odzież termoaktywną, która w prawidłowy sposób odprowadza wilgoć, zapobiegając tym samym gromadzeniu się potu bezpośrednio w tkaninie, czego niestety nie uświadczymy w przypadku podkoszulków lub legginsów wykonanych np. z bawełny.

Różnica między zwykłą odzieżą a termoaktywną polega na tym, że w przypadku tej pierwszej, pot pojawiający się na skórze użytkownika, zostaje zmagazynowany w materiale. To właśnie dlatego bawełniane koszuli szybko stają się mokre, co np. podczas pieszych wędrówek może sprzyjać wyziębieniu organizmu i w konsekwencji doprowadzić do wystąpienia infekcji.

Natomiast ubrania termoaktywne są skonstruowane z dwóch warstw dzianiny, gdzie wewnętrzna warstwa charakteryzuje się gęstszym splotem, zewnętrzna zaś ma strukturę siatkową. Dzięki takiej budowie wilgoć najpierw jest zbierana z powierzchni skóry, a następnie odprowadzana jest poza materiał. Dzięki temu ciało pozostaje suche i bezpieczne, a ponadto ułatwiona zostaje termoregulacja. Gdzie szukać takiej odzieży? Na przykład na stronie termostacja.pl.

Komfort przez cały rok

Kolejnym plusem wynikającym z noszenia odzieży termoaktywnej, jest izolacja termiczna. Oznacza to tyle, że ubrania tego typu sprawdzą się nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią oraz zimą. Podczas upalnych dni użytkownicy takich produktów mogą cieszyć się wentylacją skóry, a więc i przyjemnym ochładzaniem organizmu. Zimą natomiast ciepło wytwarzane przez ciało zostaje zatrzymane — podczas ruchu można się dzięki temu ustrzec przed mrozem.

Dodatkowo — zimą — warto pamiętać, aby ubierać się na tzw. cebulkę, czyli warstwowo. Pod termoaktywne leginsy można założyć bieliznę o tych samych właściwościach, aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort termiczny.

Wygoda podczas aktywności fizycznej

Odzież termoaktywna musi zostać dobrana tak, aby idealnie przylegała do ciała użytkownika. Dobrym pomysłem jest kupienie modelu o rozmiar mniejszego od naszego regularnego rozmiaru. Ciasna koszulka, bluza lub legginsy nie będą krępowały ruchów, przeciwnie — dzięki temu, że są one uszyte z elastycznych tkanin, zapewniają maksimum komfortu podczas ruchu. Dodatkowym atutem noszenia takich ubrań jest to, że ze względu na obecność płaskich szwów, nie powodują one ani otarć, ani odparzeń.

Zero przykrych zapachów

Wysokiej jakości odzież termoaktywna zawiera jony srebra. To właśnie one skutecznie zapobiegają występowaniu nieprzyjemnego zapachu potu. Składa się on z wody, białek, mocznika, soli mineralnych, tłuszczów oraz innych składników i sam w sobie — najczęściej — nie ma żadnej woni.

Dlaczego więc zwykle towarzyszy mu przykry zapach? Odpowiedzialne za to są bakterie, które go rozkładają. Natomiast wspomniane wcześniej jony srebra mają za zadanie jego neutralizowanie, poprzez zapobieganie rozwojowi bakterii. Problem zostaje zatem zduszony w zarodku, ponieważ zostaje im odebrany m.in. dostęp do tlenu oraz pożywki.

Resumując: ubrania termoaktywne powinny znaleźć się w szafie każdego, kto ceni sobie aktywność fizyczną. Komfort podróżowania o każdej porze roku, bez względu na warunki atmosferyczne, jest nieoceniony! Sucha skóra, ciepło podczas zimy i przyjemny chłód w trakcie upalnego lata z pewnością dodatkowo zachęci do pieszych (i nie tylko) wędrówek po Dolnym Śląsku oraz innych pięknych zakątkach Polski i całego świata!

Materiał został stworzony na potrzeby naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
2
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %