Filmy

Sztuczne ruiny — uroczy zakątek parku dominialnego | EKO Eksploracja

Sztuczne ruiny w Kwietnie to jedno z moich ulubionych miejsc w powiecie średzkim. Przyjeżdżam tam przynajmniej raz w roku. Można tam urządzić sobie piknik w cieniu starych drzew i pospacerować dookoła tej romantycznej budowli. Co ciekawe, ten urbex w zasadzie był urbexem od zawsze. Niektórzy myślą, iż są to ruiny średniowiecznego zamczyska, jednak nie jest to prawdą. Zameczek w Kwietnie nigdy nie był zamieszkały. 

Obejrzyj relację z tego miejsca — kliknij w grafikę poniżej!

Fanów Pana Frutkowskiego z pewnością zainteresuje fakt, iż występuje on w tym filmie :)

Sztuczne ruiny — architektoniczna fantazja

W Polsce za najsłynniejsze sztuczne ruiny uznawane są te, które można zobaczyć w Starym Książu. Nie każdy wie, że ten sam rodzaj architektonicznej fantazji znajduje się również w innym zakątku Dolnego Śląska — w Kwietnie. O

miejscowości tej już zdarzyło nam się pisać na blogu. Dynastia Scheiblerów, która rozgościła się w tej niewielkiej wiosce, pozostawiła po sobie wiele skarbów. Jednym z nich jest przepiękny pałac. Dziś obiekt znajduje się w rękach prywatnych. Jego właściciel zadbał o doskonałą kondycję tego zabytku. Obejrzyj nasz film i poznaj więcej ciekawostek na temat tego miejsca!

EKO Eksploracja

Podczas kręcenia filmu wpadliśmy na ciekawą formę promocji ekologicznego stylu życia. Obejrzyj materiał i napisz co myślisz na ten temat!

sztuczne ruiny

Wesprzyj naszą działalność!

Jeśli podoba Ci się nasza praca dotyczące głównie promocji Dolnego Śląska, a także dokumentowania różnych opuszczonych przestrzeni (w filmach na YouTube), to pamiętaj, że możesz nas wesprzeć :) Wystarczy, że kupisz koszulkę z logo Nieustannego Wędrowania :)

Koszulki damskie możesz kupić klikając TUTAJ! A koszulki męskie możesz nabyć klikając TUTAJ!

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
19
OK
10
Kocham to!
1
Nie mam pewności
1
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Wierzcie albo nie, ale na pomysł wpadliśmy całkiem przypadkiem. Był weekend, wielkanocny do tego. Razem z Panem Frutkowskim zabraliśmy się do Kwietna, spojrzeć zza płotu na piękny pałac, a potem dalej przez las, podążaliśmy do zameczku. […]

Kategoria:Filmy

0 %