Najczęstsze skojarzenia z Toruniem to pierniki, Kopernik czy Zamek Krzyżacki. Turyści najczęściej przechadzają się po Starym Rynku, odwiedzają popularne muzea i przystają przy licznych pomnikach. Nie ma co się dziwić! Odwiedzając Toruń, warto zapoznać się z takimi atrakcjami. Z drugiej strony, przedstawimy kilka propozycji, jak miło spędzić weekend, uciekając od turystów.

Panorama miasta

Toruń słynie ze swojej zabytkowej starówki, wpisanej na listę UNESCO. Podczas sezonu wakacyjnego spotkamy się tam najpewniej z tłumami zwiedzających. Jest sposób jak w spokojnej atmosferze podziwiać panoramę miasta – po drugiej stronie Wisły znajduje się punkt widokowy, mniej oblegany i otoczony lasem. Widać stąd most Tumski, Zamek Krzyżacki oraz Katedrę św. Janów. Wieczorem panorama jest oświetlana, przez co budynki odbijają się w tafli wody – tworzy to niesamowity efekt!

Toruń

Galeria CSW

Dla wielbicieli sztuki czeka Galeria CSW, znajdująca się przy ulicy Lwowskiej. Galeria ta prezentuje różnorodne wystawy sztuki współczesnej, od malarstwa, poprzez rzeźbę, aż po fotografię. W środku, poza ciekawymi wystawami najróżniejszych artystów, znajdziemy też klimatyczną kawiarnię oraz dobrze zaopatrzoną księgarnię. Galeria CSW udostępnia studyjne Kino Centrum, gdzie w kameralnych salach można zobaczyć najnowsze pozycje filmowe. 

Kawiarnie

Toruń to również miasto, w którym znajdziemy wiele pięknych kawiarni, w których można odpocząć po długim spacerze po mieście. Tym, co wyróżnia toruńskie kawiarnie od innych to to, że większość z nich znajduje się w zabytkowych budynkach zbudowanych z czerwonej cegły. W takich miejscach czuje się gotycki klimat! Warto podczas swojego wyjazdu odwiedzić kilka takich miejsc, np. Grande Coffee czy Cafe Atmosphera

Parki

Jeśli natomiast poszukujemy spokoju i zieleni, warto odwiedzić jeden z licznych parków, jakie znajdują się w mieście. Przykładami takich miejsc są Park Miejski Park Sołacki czy Park Różański. Wszystkie te parki posiadają liczne ścieżki spacerowe, miejsca na piknik, które tworzą niepowtarzalny klimat. W Parku Miejskim odnajdziemy również „Martówkę”, czyli starorzecze Wisły – ta część parku kwitnie życiem i jest to częste miejsce spotkań Torunian.

Barbarka

Na szczególną uwagę zasługuje „Barbarka”. Jest to park położony na uboczu Torunia, jednak przyciąga swoim leśnym klimatem wielu spacerowiczów. Znajdziemy tutaj mały stawik, pomniki i park linowy!

Muzeum Etnograficzne

To muzeum poświęcone tradycyjnej kulturze ludowej regionu kujawsko-pomorskiego. Zwiedzający mogą zobaczyć tu oryginalne wyposażenie chałup, zabytki rzemiosła artystycznego oraz eksponaty dotyczące folkloru i rytuałów. Muzeum znajduje się tuż przy centrum miasta i mimo że nie jest pierwszym skojarzeniem z Toruniem, zdecydowanie warto do niego wstąpić!

Oczywiście, podczas każdej wycieczki do Torunia nie da się ominąć starówki. Nieważne ile razy się już nią spacerowało, wciąż zachwyca. Tutaj znajdziemy najwięcej zabytków i stąd łatwo się wszędzie przedostaniemy. Nie dziwi więc, że najlepszym zakwaterowaniem dla większości turystów jest hotel w Toruniu — Stare Miasto (https://www.hotel-eter.pl/).

Toruń to miasto pełne historii i kultury. Oferuje wiele możliwości na ciekawe spędzenie czasu, niekoniecznie podążając za przewodnikami. To były nasze propozycje na atrakcje w Mieście Piernika, ale gorąco zachęcamy do odkrywania tego pięknego miasta na własną rękę, bo naprawdę można wiele zobaczyć!

Materiał został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany. Zdjęcia zostały dostarczone przez Partnera.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

Sprawdź: