Filmy

URBEX to nie wandalizm? Nie trzeba kasy, tylko chęci #EKOEKSPLORACJA

Trafił Cię kiedyś szlag jasny? Bo nas stan szlagu jasnego dotyka średnio co wyjazd gdzieś w teren. Nie reprezentujemy skrajności, do drzew się nie przywiązujemy, ale uważamy, że o planetę dbać trzeba. Póki co nie mamy dla niej realnego zastępstwa, więc…

…posłuchajcie nas przez 3 minuty:

A teraz, jeśli możecie i popieracie tę ideę, to podajcie powyższy materiał dalej. Na Facebooku, Instagramie, TikToku, Twitterze, w Messengerze, SMS-em. Zauważyliśmy, że YouTube to potężna społeczność, która teoretycznie razem może całkiem sporo, dlatego chcemy uruchomić tę machinę z użyciem wszelkich dostępnych narzędzi. W dobrym celu. Uda się nasza #EKOEKSPLORACJA?

Dzień Ziemi? Wykorzystujemy!

Wierzcie albo nie, ale na pomysł wpadliśmy całkiem przypadkiem. Był weekend, wielkanocny do tego. Razem z Panem Frutkowskim zabraliśmy się do Kwietna, spojrzeć zza płotu na piękny pałac, a potem dalej przez las, podążaliśmy do zameczku.

Tam uruchomiliśmy kamery, obeszliśmy obiekt dookoła, wdrapaliśmy się na sam szczyt wieży. Aneta została na dole i kiedy dotarł do niej Daniel, opowiedziała mu co myśli na temat śmietniska, jakie zostawili po sobie poprzedni wizytujący. Potem razem ile mogliśmy, tyle pozbieraliśmy.

Kilka dni później mignęła nam informacja o zbliżającym się Dniu Ziemi, kropki zaczęły się mimowolnie łączyć. W głowie zrodził się zarys hasztagu #EKOEKSPLORACJA — złapaliśmy więc za kamerę i nakręciliśmy reklamę.

Challenge? Lubimy i nie lubimy…

W sumie ciekawie było w zeszłym roku posłuchać hot16challenge, wielu twórcom wyszło to bardzo dobrze (innym gorzej…). Za akcją kryła się też całkiem zacna idea. W opozycji stoją wszelkie challenge internetowe, które nic dobrego nie wnoszą, a czasem wręcz szkodzą uczestnikom. O przykłady nietrudno.

Dlatego nasze wyzwanie ma na celu poruszenie pewnej wrażliwej struny. Na ekologów patrzymy z podziwem lub wyśmiewamy się z nich. Zmiany klimatyczne nierzadko traktujemy jak coś, „co po prostu sobie jest”. Nie generalizujemy, ale rachunek pozostaje mimo wszystko nieubłagany: jeśli nie zadbamy o Ziemię, to ona prędzej czy później zatonie w bezładnie rozrzuconych śmieciach. Stąd pomysł z tą akcją, wyzwaniem na lato 2021. Czymś ekstra — do czego nie trzeba specjalnych nakładów pieniężnych. Jedynie dobrych chęci, a z pomocą twórców, możemy dać dobry przykład całemu społeczeństwu.

Tym razem nie trzeba śpiewać, wystarczy posprzątać!

Akcja #EKOEKSPLORACJA 2021. Zaczynamy od wierzchołka piramidy

Wiemy, że początki są trudne. Chociaż nieustannie wędrujemy już wiele lat, również w rozumieniu internetowej przestrzeni, to nasz kanał na YouTube dopiero rozwijamy. Gdybyśmy mieli tam 100 000 subskrybcji, pewnie łatwiej byłoby dotrzeć do innych dużych kanałów. Dlatego też główną rolę odegrają wszyscy ci, którzy udostępnią ten materiał dalej. W kupie siła :)

„Wyzywamy” sześciu twórców z różnym zasięgiem, aby uruchomić efekt kuli śnieżnej. Jeśli nam się uda, to z pewnością wszyscy będziemy mieli dobry uczynek na swoim koncie — od pomysłodawców, przez udostępniających, aż wreszcie po samych podejmujących wyzwanie.

Akcja #EKOEKSPLORACJA to szczególne wyzwanie na lato 2021. Edukacyjne, prowokujące kreatywność, uruchamiające ludzkie odruchy. Pokazujące coś dobrego i przede wszystkim promujące faktyczne, namacalne działania, których skutki odczujemy my wszyscy. Popieracie?

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
10
OK
6
Kocham to!
3
Nie mam pewności
0
Takie sobie
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Filmy

0 %