Sponsorowane

Zakochaj się w Wysokich Tatrach na majówkę!

Prawdziwy odpoczynek, jedzenie i góry. Brzmi jak znakomity plan na majówkę, prawda? Nie musisz daleko szukać!

Wysokie Tatry,  najwyższy łańcuch górski na Słowacji z długimi tradycjami turystycznymi, to obszar najstarszego parku narodowego. Unikalność Tatr Wysokich, najmniejszych wysokich gór świata, to przede wszystkim duże różnice wysokości oraz przepiękne scenerie i widoki przypominające panoramy włoskich Dolomitów. Rozwój turystyki w osadach wokół Jeziora Szczyrbskiego, w Starym Smokowcu i Tatrzańskiej Łomnicy, a co za tym idzie powstanie pierwszych ośrodków narciarskich sięga ponad 100 lat wstecz. Tatrzańskie osady od lat przyciągają swoim klimatem i ponad wiekową tradycją. Może i ty skusisz się na wycieczkę https://www.facebook.com/RegionVysokeTatry/?

Natura, wysokie szczyty, stawy polodowcowe, chronione rośliny, górskie powietrze i odpoczynek – brzmi dobrze, prawda?

Na terenie Tatr Wysokich znajduje się około 600 km oznakowanych szlaków turystycznych, które prowadzą do najbardziej atrakcyjnych miejsc tego górskiego regionu. Zapierające dech w piersiach widoki znajdziesz zdobywając najwyższe szczyty, spacerując dolinami czy  udając się do tatrzańskich schronisk. Odwiedź najpiękniejsze miejsca tego regionu, odetchnij świeżym górskim powietrzem i obserwuj fascynujący, cichy świat zwierząt i roślin wśród dziewiczej przyrody. Szlaki turystyczne w Tatrach Wysokich zaprowadzą Cię do aż 13 schronisk górskich z widokami na przepiękne szczyty, rozległe doliny i błękitne tatrzańskie stawy. 

Wysokie Tatry

Wysokie Tatry to idealne miejsce dla wszystkich turystów. Jeśli chcesz zarazić swoje dzieci miłością do pieszych wędrówek, wybierz te łatwe, maksymalnie do 2 godzin. Możecie udać się na spacer z Jeziora Szczyrbskiego na Jamski Staw, Wokół Łomnicy lub do Schroniska Rainerova Chata i Wodospadów Zimnej Wody.  Lubisz wędrówki w dolinach gór? Twojej uwadze nie może umknąć przepiękna Javorova Dolina. A jeśli szukasz prawdziwych ekstremalnych wrażeń, to sześciogodzinna trasa na Gerlach z pewnością spełni Twoje oczekiwania i dostarczy Ci dziennej dawki adrenaliny. Wszystkie szlaki turystyczne przeznaczone dla turystów na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego są oznakowane (czerwony, niebieski, zielony, żółty) i podzielone na grupy według stopnia trudności. Wybierz odpowiednią dla siebie lub skorzystaj z pomocy wykwalifikowanych przewodników górskich.

Chcesz podziwiać widoki ale nie jesteś amatorem górskiej wspinaczki? Nic straconego! Tatrzańskie koleje linowe to dobry sposób na uprzyjemnienie sobie pobytu w Tatrach i poznania tych gór od zupełnie innej strony! Warta polecenia jest m.in kolej naziemna, która kursuje ze stacji Stary Smokowiec (1017 m n.p.m.) na Hrebienok (1272 m n.p.m.), punktu wyjściowego na wyprawy do wodospadów i tatrzańskich schronisk. Znajdziesz tam również możliwość aktywnego spędzenia czasu – bike park i tubing. Sama podróż kolejką na Hrebienok trwa zaledwie 7 minut!

W ramach projektu Tatry bez barier osoby z niepełnosprawnością mogą korzystać z ośmiu tras turystycznych o długości ponad trzydziestu kilometrów. Trasy te sprawdzą się również w przypadku rodzin z maluchami, które Wysokie Tatry będą podziwiać w swoich wózkach. Inicjatywa warta docenienia i przetestowania!

Słyszałeś pewnie jak wielu zawodowych sportowców wybiera się na zgrupowania, czy różnego rodzaju obozy właśnie w góry. Nie bez powodu! Taki rodzaj ruchu zwiększy pojemność i wentylację Twoich płuc, usprawni działanie układu krwionośnego, a Twój organizm stanie się jeszcze sprawniejszy i bardziej wytrzymały. A to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Wysokie Tatry! 

Nordic Walking to doskonały trening fizyczny, podczas którego aktywnie pracuje całe ciało. Wspomaga wewnętrzne mięśnie wokół kręgosłupa, pobudza układ krążenia i nie przeciąża stawów. Jeśli zawsze chciałeś zacząć przygodę z nordic walking to jezioro Szczyrbskie będzie do tego znakomitym miejscem! Tutaj swoją siedzibę ma Centrum Nordic Walking- jedyny akredytowany ośrodek szkoleniowy Nordic Walking na Słowacji! Skorzystasz w nim z pomocy instruktorów, którzy nie tylko nauczą Cię właściwej techniki, ale i zarażą pasją do tego sportu.

Jazda na rowerze to doskonała okazja do połączenia aktywnego wypoczynku i ruchu z podziwianiem okolicznej przyrody. Ponad 300 km oznakowanych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przeznaczonych dla wszystkich – rodzin z dziećmi, miłośników kolarstwa górskiego i szosowego, sportowców i początkujących rowerzystów. Poszczególne kolorowe oznaczenia pozwolą dostosować trasę do swoich umiejętności. 

Środowisko naturalne w Tatrach Wysokich łączy w sobie kilka aspektów składających się na wspaniałe doznania sportowe. Piękny krajobraz, świetne warunki klimatyczne i wysokość nad poziomem morza sprawiają, że każda aktywność sportowa jest wyjątkowa. Jeśli lubisz grać w golfa, jeździć konno, biegać lub jeździć na łyżwach, nie możesz przegapić uprawiania tego sportu w Tatrach. 

Teren golfowy Black Stork w Wielkiej Łomnicy słynie ze swojego wyjątkowego położenia po stronie południowej, w paśmie ochronnym Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziewicza przyroda, masywy skalne i świeże powietrze – to atuty, które znajdują się na 120 ha powierzchni w przepięknej scenerii. Pole golfowe Black Stork z prestiżową marką A PGA Golf Course jest jednym z 19 pól golfowych na świecie, które posiadają ten znak jakości.

Adventure Golf przywędrował do nas z Ameryki Północnej, gdzie jest jednym z najpopularniejszych sportów rekreacyjnych i profesjonalnych. Rozgrywany na sztucznej trawie golfowej z kijkami golfowymi do puttowania lub małymi młotkami golfowymi i piłeczką golfową, bardzo przypomina tradycyjny rodzaj gry w golfa, którą każdy z nas zna. Rozwija koncentrację, cierpliwość, zdolności motoryczne, a także wspiera rywalizację. Podczas gry czeka Cię podekscytowanie, a także mnóstwo zabawy.

W Tatrach Wysokich fantazja, przygoda i adrenalina nie mają granic. Adrenalinę można poczuć uprawiając różne sporty na ziemi, w powietrzu, w wodzie, ale także pod ziemią. Bungee jumping, lot balonem, aquazorbing, summertubing, paragliding i wiele innych dyscyplin sprawi, że zapomnisz o wszelkich zmartwieniach, doda Ci energii oraz chęci do życia.

Wejdź na https://regiontatry.sk/ i zakochaj się w Wysokich Tatrach!

Artykuł powstał we współpracy z Ministerstwem Transportu i Budownictwa Słowacji.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
1
OK
0
Kocham to!
1
Nie mam pewności
1
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0 %