Sponsorowane

Egzotyczna podróż poślubna – gdzie polecieć i o czym pamiętać?

Planujesz podróż poślubną? Marzy ci się wspólny wyjazd, który będzie ukoronowaniem ślubu, wesela i początku wspólnego życia? Pomyśl o egzotycznej podróży poślubnej. Odkryj Tajlandię, Wietnam, Indie albo Sri Lankę…

Podróż poślubna — zastanów się, czego oczekujesz?

Egzotyczne kierunki cieszą się dużym zainteresowaniem jako pomysł na niebanalną podróż poślubną. Dla wielu par to właśnie ta okazja zachęca, aby po raz pierwszy spróbować wybrać się nieco dalej i poznać zupełnie inną kulturę. Bardzo popularna Tajlandia, Sri Lanka czy coraz bardziej otwierający się na turystów Wietnam przyciągają nie tylko pięknymi plażami, czystą wodą, ale i bogatą kulturą, której można się zakochać. To idealna propozycja dla par, które chcą połączyć wypoczynek nad wodą z aktywnym spędzaniem czasu. 

Warto jednak na początek zorientować się, jak wygląda Tajlandia i dostępne tutaj destynacje. To wyjątkowe miejsce, natomiast inne od tego, co proponuje Europa. Możesz tutaj postawić na nieco tańsze, małe, butikowe hotele, znajdziesz jednak także i lokalizacje o wyższym standardzie. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz. Możesz być bliżej lub nieco dalej rdzennej kultury, możesz więcej zwiedzać, a hotel może być dodatkiem. Jeśli jednak marzą ci się przede wszystkim romantyczne wakacje spędzone w luksusowych przestrzeniach, warto na początku także to założyć. Szukanie ofert będzie w tych dwóch przypadkach wyglądało zupełnie inaczej.

Egzotyczna podróż poślubna – all inclusive czy samodzielne wyzwanie?

Wietnam czy Tajlandia to genialne miejsca na podróż poślubną. Wiele par jednak waha się i nie jest pewna wyboru, także ze względów finansowych. Warto więc rozwiać kilka wątpliwości, jak może wyglądać taka podróż poślubna.

Oczywiście możesz postawić na miejsce o bardzo wysokim standardzie, natomiast zdecydowana większość hoteli spełni średnie i wyższe wymagania turystów z Europy. Wybierając nieco mniejszy lub tańszy hotel, możesz trochę zaoszczędzić, a niespecjalnie musisz poczuć jakąkolwiek różnicę w standardzie. Hotel w drugim rzędzie od linii brzegowej to także dobry wybór. Często pojawiają się także naprawdę atrakcyjne zniżki na hotele, jak i same przeloty. W przypadku Tajlandii czy Wietnamu, a także Zanzibaru, Kenii, Mauritiusa i podobnych im lokalizacji najdroższy w całej wyprawie jest przelot. Ceny na miejscu często są bardzo atrakcyjne. Młoda para powinna sobie bez problemu poradzić z organizacją takiego samodzielnego wyjazdu. 

Nie chcesz jednak dokładać sobie jeszcze tego jednego obowiązku przed ślubem? Organizacja ślubu i wesela zajmuje tak dużo, że na planowanie podróży już nie masz czasu, ale all inclusive to niekoniecznie to, co cię najbardziej ekscytuje? Postaw na organizowane wycieczki, które pozwalają połączyć zwiedzanie i plażowanie, aktywną eksplorację miejsca z samodzielnymi niespiesznym spacerowaniem. Czas spędzony w Azji czy Afryce może dzięki temu okazać się jeszcze bardziej wyjątkowy. 

Top kierunki — w stronę egzotycznej podróży poślubnej

Jeśli zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi:

  • Tajlandia — wybierana ze względu na absolutnie urokliwe zakątki, niepowtarzalny klimat, przepiękną naturę, krystalicznie czystą wodę, obłędne miejskie jedzenie i wiele innych zalet;
  • Wietnam — jeszcze nie tak popularny, ale zyskujący zainteresowanie turystów z każdym rokiem; to połączenie Hanoi z wyjątkowymi plażami; miasto i piękna natura;
  • Sri Lanka — między Indiami a Malediwami, zdaje się dawać najlepsze elementy tych dwóch destynacji, przepiękną wodę, wyjątkową kuchnię, inspirującą kulturę;
  • Zanzibar — jedna z najpopularniejszych destynacji w Afryce; mimo ogromnego zainteresowania turystów dalej miejsce to ma bardzo wiele do zaoferowania i nieodkrytych zakątków do eksploracji.

Pomysł na romantyczną podróż poślubną

Zarówno Tajlandia, Sri Lanka, jak i Zanzibar oraz inne egzotyczne destynacje odpowiadają na potrzeby młodych par. Możesz liczyć na prawdziwie królewskie przyjęcie nowożeńców. Hotele kuszą wyjątkowymi kolacjami z odpowiednio przygotowanym romantycznym klimatem, całym bogactwem zabiegów SPA, wspólnych zachodów i wschodów słońca. Możesz liczyć na szczególne przygotowanie pokoju, bogatą ofertę wycieczek i aktywności tylko we dwoje. Nie dość, że będziecie w przepięknym miejscu, to będziecie mieć także okazję do wyjątkowego celebrowania tego wspólnego czasu.

Dobrze zaplanuj termin wyjazdu

W przypadku wyjazdów w egzotyczne regiony świata koniecznie trzeba wziąć pod uwagę panującą tam pogodę, ponieważ można się nieprzyjemnie zaskoczyć. Atrakcyjne ceny w sezonie monsunowym mogą ci nie wynagrodzić lejącego się z nieba przez dwa tygodnie deszczu. Zawsze warto więc sprawdzić nie tylko ogólne warunki pogodowe panujące w danym kraju, lecz także orientacyjną pogodę dla konkretnego regionu. Tajlandia jest piękna, natomiast raczej mało kto ma ochotę lecieć tam w polską zimę, ponieważ wtedy pada tam naprawdę intensywnie. Oczywiście, jeśli twoim celem jest praktyka jogi, to co innego, ale romantyczny wyjazd w podróż poślubną dobrze chyba nieco lepiej zaplanować. 

Materiał wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %