Sponsorowane

Jak ubrać się wiosną w góry – czy kurtki pikowane damskie i męskie to dobry wybór?

Góry bez wątpienia piękne są o każdej porze roku. Wiosną, kiedy tylko temperatura zaczyna nieco wzrastać, na szlakach pojawiają się spragnieni pięknych widoków i pierwszych promieni słońca, turyści. Osoby, które planują wiosenną wyprawę w góry, powinni trzymać się pewnych zasad przy kompletowaniu swojej garderoby.

Kurtki pikowane damskie i męskie 

Trzeba pamiętać o tym, że wiosną pogoda w górach może być bardzo kapryśna. Każdy, kto ma za sobą przynajmniej jedną górską wyprawę, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że odczuwalna temperatura może zmieniać się bardzo szybko. Dlatego kurtki pikowane damskie i męskie wydają się doskonałym elementem garderoby, jeśli chodzi o górskie wyprawy.

Kurtki puchowe posiadają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich niewielką wagę. Wysokojakościowe kurtki puchowe można w cieplejsze dni wrzucić do plecaka, by w razie potrzeby szybko narzucić je na siebie, zapewniając komfort termiczny. Najlepsze kurtki pikowane nie zajmują więcej miejsca niż półtoralitrowy termos na napoje!

Niestety – kurtki puchowe niezbyt dobrze reagują na wilgoć. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką dzięki płaszcz przeciwdeszczowy. W przypadku zamoczenia kurtki koniecznie trzeba zadbać o wysuszenie jej w taki sposób, by wypełnienie równomiernie rozeszło się w pikowaniu.

answear pikowane kurtki damskie

Zasady, których należy się trzymać podczas planowania wyprawy w góry

W przypadku górskich wędrówek warto przy kompletowaniu garderoby pamiętać o kilku uniwersalnych zasadach, które są aktualne przez cały rok:

  • ubiór na cebulkę jest zawsze polecany – ubieranie się na cebulkę to doskonały sposób, aby uniknąć zarówno przegrzania, jak i wychłodzenia. W razie potrzeby można szybko zdjąć zbędne elementy garderoby bądź też – narzucić na siebie dodatkową warstwę ubrania. Pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego ubieranie się na cebulkę to najlepsze rozwiązanie, 
  • zawsze warto mieć przy sobie pelerynę przeciwdeszczową – osoby, które regularnie wyprawiają się w góry, na pewno są w stanie powiedzieć, że gwałtowna ulewa może przyjść właściwie znikąd. Dlatego zawsze trzeba mieć w plecaku płaszcz przeciwdeszczowy, który może uratować skórę podczas niespodziewanej ulewy, 
  • w góry nigdy nie zabiera się nowych butów – nic bowiem nie psuje górskiej wędrówki tak bardzo, jak bolesne otarcia. Osoby, które zaopatrzyły się w nowe buty, bezwzględnie powinny rozchodzić je w nieco bardziej przyjaznym terenie, zanim udadzą się na wysokogórską wycieczkę,
  • w plecaku zawsze warto mieć odzież na zmianę – wędrowanie w przepoconej koszulce czy przemokniętych butach na pewno nie należy do przyjemności. Dlatego osoby, które wybierają się na dłuższą wyprawę, mogą wrzucić do plecaka dodatkową parę skarpet lub koszulkę. To elementy garderoby, które nie zajmują dużo miejsca i niewiele ważą, a mogą okazać się bardzo przydatne.

Mogłoby się wydawać, że wybór garderoby w góry to kwestia o drugorzędnym znaczeniu. A tymczasem odpowiednie ubrania wpływać mogą nie tylko na komfort, ale i bezpieczeństwo. A to, jak wiadomo, w górach jest najważniejsze. 

Materiał w całości wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %