Sponsorowane

W jaki sposób najlepiej spędzić wakacje w Chorwacji?

Chorwacja od lat jest najczęściej odwiedzanym krajem bałkańskim – pobyt tu gwarantuje 100% zadowolenia, mnóstwo pięknych plaż z przejrzystą morską wodą i gościnnych miast obfitujących w malownicze widoki oraz smaczną, śródziemnomorską kuchnią. Warto odwiedzić tu Półwysep Istria, na północy Morza Adriatyckiego, a w nim między innymi urokliwe Rovinj, z włoskim klimatem i kamiennymi plażami, zacienionymi przez sosnowy las, miasto Pula ze starożytnym amfiteatrem lub średniowieczny Porec. 

Nieco niżej, ale wciąż na wybrzeżu leży Zadar – miejscowość znana z przepięknego starego miasta, długiej, nadmorskiej promenady oraz morskich organów – konstrukcji, na której morskie fale odgrywają koncerty i ogromnego układu słonecznego tuż obok. Dalej, w środkowej Dalmacji położony jest zabytkowy Szybenik, pełen wąskich ulic i zabytkowych twierdz, Split, będący dawniej w całości siedzibą władców, oraz najbardziej wysunięty na południe Dubrownik, istne miasto-muzeum, w którym zatrzymał się czas, a na każdym kroku można znaleźć zabytkowe budowle, fontanny i pozostałości murów obronnych (całe miasto trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). 

Wakacje w Splicie

Kawałek nad nim rozciąga się malowniczy, porośnięty roślinnością Półwysep Peljesac, słynący z czystych, spokojnych plaż. W okolicach Szybeniku leży również Park Narodowy Krka – miejsce, w którym przepływająca pośród zieleni i wapiennych skał rzeka, tworzy bajkowe, kaskadowe wodospady. Drugim popularnym parkiem jest znajdujący się w centrum Chorwacji Park Narodowy Jezior Plitwickich, obejmujący 16 jezior krasowych wypełnionych turkusową wodą, pomiędzy którymi poprowadzona jest ścieżka spacerowa. Chorwacja to nie tylko miasta i atrakcje na lądzie, część kraju to rozrzucone po morzu wyspy – jest ich blisko 80, a najpopularniejsze wśród nich to turystyczna wyspa Pag, skalista Korcula, porośnięta gęstymi lasami Mljet oraz największa z chorwackich wysp – wyspa Krk.

Choć walutą chorwacką są kuny, to w miejscowościach turystycznych bez problemu można zapłacić też euro, lub sprawnie wymienić posiadaną gotówkę. 1 chorwacka kuna to 0,6 polskiego złotego. Ceny w Chorwacji są zbliżone do Polskich, nieco wyższe w turystycznych miejscowościach. Za proste danie w restauracji trzeba zapłacić od 50 do 100 kun, za kawę ok. 30 kun, a nocleg kosztuje od 400 kun wzwyż. Bilety wstępu to koszt od kilkunastu do kilkuset kun i oczywiście wszystkie ceny różnią się też w zależności od miejsca, podobnie jak w Polsce.

Materiał wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %