Sponsorowane

Wakacje w Dalmacji – uwielbiany kierunek wakacyjny Polaków

Dalmacja jest to kraina historyczna, położona na obszarach Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. Powierzchnia Dalmacji to 12 158 kilometrów kwadratowych. Najczęściej wybieranym kierunkiem urlopowym przez Polaków są właśnie wakacje w Dalmacji.

Wakacje w Dalmacji, co jest powodem tak częstego wyboru właśnie tego obszaru?

Dalmacja jest to jeden z najciekawszych obszarów, jakie możemy znaleźć na obszarach współczesnej Europy. Malownicza kraina, w której sąsiedztwo turkusowej wody, kontrastującej z zielenią śródziemnomorskiej roślinności i wysokimi, często skalistymi górami jest niesamowicie warta zobaczenia. W końcu możliwość spędzenia czasu, na przechadzaniu się po pięknych obszarach to moment na refleksje czy także odpoczynek. Jesteśmy oddaleni od stresu, pracy i ciągłych wyzwań życiowych. 

Naprawdę duży odsetek ludzi wybiera wakacje w Dalmacji głównie na obszarach Chorwacji, gdyż każda chwila spędzona w tym miejscu jest nie do zapomniana. Te widoki zostaną z nami do końca życia, a także wspomnienia jakie tam zdobędziemy z pewnością dadzą nam chwilę na odprężenie i odpoczynek.  

Co warto wiedzieć przed podróżą do Dalmacji?

Z pewnością punktem, o którym należy pamiętać jest to, że Chorwacja jest w Unii Europejskiej, jednakże nie należy do strefy Schengen. Pomimo tego do wjazdu wystarczy jedynie dowód osobisty, więc to nie stanowi żadnego problemu. W swoim zwiedzaniu należy pamiętać o tym, by kierować się wzdłuż powstałej za czasów Jugosławii – Adriatyckiej Magistrali. 

Wczasy w Dalmacji to także nie problem dla osób, którzy nie mówią biegle w języku chorwackim. Ogromny odsetek ludzi żyjących tam mówi w języku angielskim czy też niemieckim, więc komunikacja to także żaden problem. Wystarczy znać podstawowy angielski, by bezproblemowo się porozumiewać. Jeśli chodzi o kwestię finansowe to także to nie stanowi problemu. Bankomaty są do znalezienia w bardzo wielu miejscach bez długiego szukania. Kierując się na wczasy w Dalmacji najlepiej zabrać ze sobą kuny – waluta obowiązująca w Chorwacji. Innym sposobem jest zabranie ze sobą Euro. W Chorwacji nie będziemy mieli większych problemów ze znalezieniem kantoru, który pozwoli nam na wymianę gotówki.  

Widok na typowy hotel w Dalmacji

Hotele w Dalmacji – czy ciężko jest znaleźć odpowiedni hotel?

Hotele w Dalmacji to także czynnik, który wpływa na tak częste wybieranie tego kierunku wczasów w Chorwacji, gdyż możliwość spędzenia nocy w hotelu to naprawdę nie duży problem! Mamy szeroki wybór, jeśli chodzi o hotele. Jednym z najlepiej ocenianych hoteli w Dalmacji jest Hotel Valamar Argosy. Oceniany jest on bowiem na aż 5.5/6. Klienci są niesamowicie zadowoleni z usług, które oferuje ten hotel. Do wyboru mamy dwa rodzaje pokoi. Standard oraz Premium. Wiadomym jest, że na wyższym poziomie przygotowania jest pokój Premium, ale pokój Standard także jest na bardzo wysokim poziomie. W momencie, gdy chcemy skorzystać z okazji jakie przygotował nam hotel w zakresie sportu i rozrywki mamy bardzo duży wybór. 

Basen ze słodką wodą (leżaki i parasole za kaucją), animacje (5 razy w tygodniu), aerobik, aqua aerobik, minigolf, bule, tenis stołowy, ścieżki spacerowe, pokazy gotowania, wieczory rozrywkowe, muzyka na żywo, a także możliwość wybrania się do SPA to opcje, z których możemy skorzystać przy wyborze tego hotelu. Hotele w Dalmacji nie kosztują też bardzo dużo, gdyż za 7 dni spędzonych w tym hotelu zapłacimy około 1800 złotych, ale cena może się zwiększyć w momencie, gdy wybieramy dla siebie więcej opcji, których standardowo nie ma w pakiecie. Hotele w Dalmacji są na najwyższym poziomie, dlatego nie powinniśmy mieć wielkiego problemu z dobraniem hotelu do swoich potrzeb. 

Noclegi w Dalmacji – im szybciej tym lepiej

Należy pamiętać, że jeśli chodzi o kwestie noclegów należy się śpieszyć. Bardzo wielu ludzi wybiera sobie na cel wczasów Dalmację, przez co dostęp do noclegów może być utrudniony. Oczywistym jest, że możemy także znaleźć opcję noclegu bez rezerwacji, ale może nam to zająć trochę czasu, więc należy pamiętać o tym, by zadbać o to przed nocą, by mieć gdzie się przespać. 

Czy warto pojechać na wakacje do Dalmacji?

Nie bez powodu Dalmacja leżąca w Chorwacji to jeden z najczęściej wybieranych miejsc na wczasy czy też wakacje. Wspaniałe krajobrazy, niesamowita gościnność tutejszych ludzi, niezapomniane chwile oraz bardzo wysokie oceny od ludzi, którzy na takowych wakacjach już byli powoduje duże zainteresowanie kierunkiem jakim jest Dalmacja wśród Polaków. Każdy kto wybiera się na wczasy powinien dać szanse wakacjom w Dalmacji, a bardzo możliwe jest to, że Dalmacja zostanie przez taką osobę odwiedzona jeszcze bardzo dużo razy.

Materiał wraz ze zdjęciami został dostarczony przez naszego Partnera i jest to artykuł sponsorowany.

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
0
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Sponsorowane

0 %