Lifestyle

O czym jest nasza pierwsza książka?

Dla każdego pisarza wydanie pierwszej książki jest chwilą spełnienia. Na ten moment czeka się z drżeniem serca. Przynajmniej tak było w moim przypadku, ale ja podobno, jak twierdzi Ines — jestem po prostu zbyt romantyczna. Publikacja, o której Wam teraz opowiadam, poświęcona jest w całości mojej Małej Ojczyźnie. Ziemia średzka ma swoje znane w świecie historie i nie brakuje drukowanych treści na ich temat. Jednak my, autorki książki „O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach”, postanowiłyśmy przedstawić tę okolicę zupełnie inaczej, przez pryzmat dziejów nieznanych. Posłuchajcie…

Gdy zaczynałyśmy pracę nad naszą pierwszą książką, podejmowanie i powielanie opowieści o ziemi średzkiej, które już wcześniej zostały spisane, nie interesowało nas wcale. Chciałyśmy stworzyć coś zupełnie nowego, równie prawdziwego, acz nieznanego. W Nieustannym Wędrowaniu od samego początku pracowałyśmy nad reanimacją zapomnianych historii dolnośląskich. Opowiadałyśmy o ludziach, którzy przetrwali jedynie w przekazach ustnych, odnajdywaliśmy miejsca akcji podań, które wszyscy uznawali za bajki. Właśnie z takich wpisów składa się nasz blog i taka jest nasza pierwsza książka. Nie odstąpimy od tego również przy pisaniu kolejnych, o czym już wkrótce się przekonacie.

Pierwsza książka autorek bloga Nieustanne Wędrowanie

Zaczęłyśmy naszą przygodę z pierwszą papierową publikacją od miejsca, skąd obie pochodzimy. W moim pojęciu jest to dobry początek, ponieważ człowiek zawsze najpewniej i najbardziej swobodnie czuje się u siebie. Kiedy Ines przyszła na świat, ja jako jej matka zobowiązana byłam jej go pokazać. Zrobiłam to, najlepiej jak umiałam, co sprawiło, że moja córka zapałała miłością do historii i podróży. Nic dziwnego więc, że ostatecznie zaowocowało to wspólną pracą nad tą książką, która jest tworem pasji i dotyczy właśnie najbliższego nam miejsca — ziemi średzkiej. Ponieważ to nasz dom, w którym spędziłyśmy wiele lat życia, znamy go jak własną kieszeń. Celem opisywanej tu publikacji była przede wszystkim prezentacja tej okolicy. Chciałyśmy pokazać światu, jak jest u nas pięknie i ciekawie. Wszystkie rozdziały dotyczą miejsc turystycznie nieoczywistych, a odnajdywanie ich w terenie to wspaniałe przygoda. Można więc czytać naszą książkę również w plenerze i traktować ją jak przewodnik.

O czym jest nasza pierwsza książka?

Zacznijmy od tego co widać najbardziej, czyli od tytułu i okładki, One nie kłamią! Książka jest dokładnie O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach. Już od pierwszej chwili, gdy czytelnik weźmie do ręki tę publikację, może czytać wprost z okładki, ponieważ znajdują się na niej rysunki nawiązujące do treści książki. Widzimy tam rycerza na koniu, za którym podąża giermek, kaplicę ze szklaną trumną we wnętrzu, płonącego chochoła zbiegającego ze zbocza góry, egzekucję na szubienicy i niezwykle bajeczny pałac. Każdy z tych obrazów to scena z jednego z rozdziałów. Na tyłach okładki znajdujemy duchy, diabła i woły ciągnące wóz z trumną wampira. Ta grafika to nic innego, jak ilustracje do naszych opowieści. Wszystko to wydarzyło się w naszej okolicy. Na pierwszy rzut oka książka wygląda tak, jak gdyby jej treść składała się z niewinnych baśni, które można opowiedzieć dzieciom na dobranoc. Zaprawdę powiadam Wam, lepiej tego nie robić, ponieważ wbrew pozorom znajdują się tam straszne i całkiem prawdziwe historie. Brutalne, krwawe, pełne cierpienia i śmierci.

Wszystko, o czym zapomniał świat

Opowiadamy o dziejach ziemi średzkiej przez pryzmat średniowiecznych osad, gdzie nadal widoczne są wyraźnie w terenie ich relikty. Nieoznaczone, prawie nieopisane, nieznane nawet mieszkańcom tej okolicy. To tam mieszkali ongiś bohaterowie naszych rozdziałów. Zostały po nich legendy, które przywracamy do życia, udowadniając, że to nie są wymyślone postaci. Wspominamy dawnych właścicieli bajecznych majątków, odkrywamy ich mroczne tajemnice — wszystko, co za życia swego pragnęli ukryć przed światem. Tropimy miejsca pochówków wampirycznych na tym terenie, odwiedzamy te nawiedzone i ustalamy, skąd wzięła się ich zła sława. Do wszystkich punktów opisanych w tek książce dotarłyśmy osobiście. Są to grodziska, cmentarzyska, grobowce, urbexy. Wszystko, o czym zapomniał świat…

Terra incognita

Nasza pierwsza książka zawiera 14 rozdziałów, w których opisałyśmy 12 miejscowości w gminie Środa Śląska. To ponad 200 stron przygody z Nieustannym Wędrowaniem i 60 kolorowych fotografii. Ta publikacja jest dla nas szczególna, więc jej cały proces jej powstawania miał przebiegać na najwyższym możliwym poziomie. Stawialiśmy przede wszystkim na jakość, dlatego książka przeszła profesjonalną redakcję i korektę. Okładka jest dziełem utalentowanej artystki, która stworzyła ją od podstaw. Przy wyborze formatu, papieru oraz drukarni radziliśmy się najlepszych w branży. Bardzo zależało nam, aby wypuścić na rynek coś naprawdę wartościowego, co nie będzie rozczarowywać czytelników. Daliśmy z siebie wszystko!

W osiągnięciu tego celu wsparła nas Gmina Środa Śląska, finansując część kosztów związanych z wydaniem książki. Wszystko to w jednym celu: aby promować naszą Małą Ojczyznę, gdzie nadal tyle jest do odkrycia! Ta piękna kraina od lat domaga się szerokiej prezentacji, jako że niedoceniana pod względem turystycznym. Moim marzeniem było to zmienić.

Jednak to dopiero początek spełniania marzeń w Nieustannym Wędrowaniu. Dzisiaj oddajemy w Wasze ręce opowieści O rycerzach, śmiertelnych intrygach i bajecznych majątkach, ale już za chwilę zaskoczymy Was kolejną publikacją. Każda następna książka to nowe wyzwanie, ogrom pracy i historie, którymi pragniemy Was oczarowywać…

PS: Nie masz jeszcze własnego egzemplarza?

Wydrukowaliśmy naszą książkę w nakładzie, który… już w większości trafił do naszych czytelników. Czy mamy w planach dodruk? Obecnie nie, bo skupiamy się na kolejnych tytułach. Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze trochę egzemplarzy zostało – wysyłamy je w 24 godziny, a koszt dostarczenia kurierem lub do punktu odbioru to obecnie tylko złotówka. W dodatku wraz z publikacją tego wpisu ponownie uruchamiamy promocję (10 zł taniej!), aż do odwołania. Zatem jeśli chcesz swój egzemplarz, to teraz jest najlepsza pora na jego pozyskanie. Wystarczy, że klikniesz przycisk poniżej; płatności można dokonać np. BLIK-iem, albo bezpiecznym, szybkim przelewem. Do dzieła!

PS2: A jak już przeczytasz, to nie zapomnij wrócić na stronę książki i zostawić tam swojego komentarza. Będzie nam bardzo miło dowiedzieć się, czy lektura przypadła do gustu i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kolejnych książkach!

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
0
OK
2
Kocham to!
3
Nie mam pewności
0
Takie sobie
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Lifestyle

0 %