Filmy

Artysta zagrał na maszynie parowej!

Są takie imprezy, które nie mogłyby odbyć się gdzie indziej. I nie chodzi tu o sentyment związany z konkretną halą widowiskową lub wyjątkową akustykę pomieszczenia – mowa o wszystkim innym dookoła! Tak właśnie było na festiwalu zorganizowanym w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Bo w jakim innym miejscu dałoby się zagrać na odrestaurowanej maszynie parowej?

W tym roku byliśmy na HOYM Industry Fest z naszymi kamerami. Udało się uwiecznić wyjątkowy popis Bartłomieja Talagi, który zagrał na maszynie parowej (warto posłuchać w poniższym wideo!) oraz porozmawiać z Alojzym Szwachułą, emerytowanym górnikiem odpowiedzialnym za przywrócenie wyjątkowej, wyciągowej maszyny parowej do pracy.

Kliknij powyżej, aby obejrzeć naszą relację!

To oczywiście nie jest jedyna impreza, podczas której można wybrać się do zabytkowej kopalni i obejrzeć co skrywają kolejne budynki na jej terenie. Najświeższe informacje dotyczące wydarzeń można znaleźć na jej profilu na Facebooku. O tym, że warto zarezerwować sobie jakiś dzień na wycieczkę tam, można przekonać się podczas oglądania powyższego wideo. Niesamowite wnętrza, piękna przestrzeń w surowym stylu i wyjątkowa atmosfera industrialnego festiwalu – było świetnie! Bez wątpienia Nieustanne Wędrowanie ma w planach pojawić się tam w kolejnym roku…

Co o tym sądzisz?

Ekscytujące!
5
OK
2
Kocham to!
0
Nie mam pewności
0
Takie sobie
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Kategoria:Filmy

0 %