NAJLEPSZE KSIĄŻKI PODRÓŻNICZE 2016 – Co czytać jesienią?

Na dworze z dnia na dzień robi się coraz chłodniej. Częściej pada, a nasze buty tym samym częściej ubrudzone są błotem. Niektórych z nas dopada jesienna depresja i marazm. Nasza produktywność spada bo nic się nie chce. Jest jednak sposób aby oderwać się od tego stanu i nie marnować życia jesienią! Gorąca herbata z cytryną albo kakao, ciepły koc i dobra książka może okazać się doskonałym rozwiązaniem! Przed Wami najlepsze książki podróżnicze 2016!

najlepsze książki podróżnicze 2016

1. Busem przez Świat. Australia za 8 dolarów

To książka Karola Lewandowskiego. 25 tysięcy kilometrów przygody trwającej cztery miesiące! Podróżnicy płonęli w australijskim słońcu, przeżyli wiele spotkań z dzikimi zwierzętami, obcowali z kulturą rdzennych mieszkańców kontynentu, przetrwali także nieprzychylności ze strony Matki Natury. Uczestnicy wyprawy próbowali specjałów lokalnej kuchni, a te do zwyczajnych nie należą! Ta książka pozwoli Wam poznać Australię od zupełnie innej strony niż opisywana jest w przewodnikach. Gotowi na podróż hippisowskim busem po Australii? Przeczytajcie – nie będziecie żałować!

Książkę możecie kupić >TUTAJ<

2. Blondynka w Japonii

W rankingu „Najlepsze książki podróżnicze 2016” nie mogłoby zabraknąć Beaty Pawlikowskiej. Jej dorobekpodróżniczy jest imponujący. Tym razem Blondynka zabiera swoich czytelników do Kraju Kwitnącej Wiśni. Beata Pawlikowska twierdzi, że po odwiedzeniu Japonii wszystko co o niej słyszała okazało się być inne niż się spodziewała. Jednak aby poznać jej punkt widzenia trzeba najpierw przeczytać tę książkę. Czytałam większość książek z serii „Blondynka w…” i na podstawie własnych doświadczeń śmiem twierdzić, że najnowsza z nich musi być równie dobra jak poprzednie!

Książkę możecie kupić >TUTAJ<

blondynka-w-japonii

http://ecsmedia.pl/c/blondynka-w-japonii-b-iext44553777.jpg

3. Biel. Notatki z Afryki

Autor książki Marcin Kydryński to dziennikarz radiowej „Trójki”. To właśnie on jest autorem teksów piosenek śpiewanych przez Annę Marię Jopek. Publikował między innymi w czasopismach „Playboy” i „National Geographic”. Wszystko co powyższe już samo w sobie kusi aby sięgnąć po publikację jego autorstwa! Marcin Kydryński to także podróżnik zakochany w Czarnym Lądzie. „Biel. Notatki z Afryki” to zbiór tekstów, które Kydryński napisał podczas ponad dwudziestu lat podróżowania po Afryce. Słowa wypełniające tę książkę uzupełniają dziesiątki fotografii, które ukazują Afrykę z punktu widzenia autora. Ta książka to istne dzieło sztuki pełne emocji i przemyśleń. To jedna z tych książek, które mogą na stałe wpłynąć na światopogląd czytelnika.

Książkę możecie kupić >TUTAJ<

biel notatki z afryki

http://ecsmedia.pl/c/biel-notatki-z-afryki-b-iext41765708.jpg

4. Przez stany POPświadomości

Książka autorstwa Jakuba Ćwieka – pisarza i publicysty. Ćwiek wyruszył w podróż, której tematem przewodnim były miejsca doskonale nam znane z ekranu telewizora. Trasa obejmowała Wschodnie Wybrzeże USA. Śledziłam postęp podróży Ćwieka i jego przyjaciół na promującej go stronie na portalu społecznościowym facebook. Podziwiałam pomysł, który choć niby prosty zdaje się być czymś zupełnie nowym. Aktualnie zbliża się premiera książki, która jest zwieńczeniem całej podróży. Jej lekturę uważam na obowiązkową jesienią!

Książkę można kupić >TUTAJ<

PRZEZ STANY POPŚWIADOMOŚCI

http://naekranie.pl/wp-content/uploads/2016/10/pop_okladka_front_1000px-256×400.jpg?x77594

5. Przez pół świata. Mama z synem w podróży

Hanna Bauta razem ze swoim synem wyruszyli w trwającą cztery miesiące podróż po krajach Afryki i Azji. Ta książka to opowieść właśnie o tym. Znajdziemy w niej rysy historyczne odwiedzonych miejsc oraz niepowtarzalne historię ludzi, których los postawił na drodze tej nietypowej pary podróżników. Co najciekawsze – Beta w publikacji zamieszcza praktyczne porady w kwestii podróży z małym dzieckiem. To propozycja dla wszystkich, którym brakuje wiary w to, że wszystko jest możliwe!

Książkę możecie kupić >TUTAJ<

najlepsze książki podróżnicze 2016

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/data/catalogue/StLS00MDA3Mzgtb2vFgmFka2EgMzAwZFBpLmpwZw==.jpg

6. Dubaj. Prawdziwe oblicze

Jacek Pałkiewicz to autor, którego niezwykle cenię oraz podróżnik, którego podziwiam. To człowiek, który niejednokrotnie dokonał niemożliwego i po wielokroć śmiał się w twarz granicom ludzkiej wytrzymałości. W jego najnowszej książce przeczytamy o Dubaju takim jakim jest on naprawdę. Pałkiewicz pisze o braku swobód obywatelskich i warunkach pracy, które są poniżej wszelkich norm. Tak o tym kraju nie mówił jeszcze nikt. Ta książka to zupełnie coś nowego. Nie chodzi jedynie o temat jakim się zajmuje, raczej o to, że napisana jest przez człowieka, który zazwyczaj wybierał bardziej dziewicze tereny globu. Sądzę, że zasługuje na miejsce w rankingu „Najlepsze książki podróżnicze 2016”.

Książkę możecie kupić >TUTAJ<

dubaj-prawdziwe-oblicze

http://ecsmedia.pl/c/dubaj-prawdziwe-oblicze-b-iext39805545.jpg

Dobra książka może pomóc w przetrwaniu czasu gdy aura nie sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na dworze. Książka do doskonały pomysł na spędzenie wieczoru. Dzięki niej możemy przenieść się w miejsca, w których krajobraz jest o wiele bardziej kolorowy, a temperatura dużo wyższa.  To mój sposób na przetrwanie jesieni, a jakie są Wasze? Podzielcie się nimi w komentarzach!

 

1 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Faktycznie jesień sprzyja czytaniu :) Pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu, więc książki są najlepszą metodą, żeby się przenieść na koniec świata. Świetne propozycje! Chętnie bym po nie sięgnęła! Ja aktualnie czytam „To właśnie Kuba” Lea Aschkenaz – bardzo dobra lektura, polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *