„APETYT NA ŻYCIE” – Recenzja książki

„Apetyt na życie” to książka Agnieszki Kazały i Haliny Kowalczuk. Te dwie dziewczyny po prostu najzwyczajniej w świecie kochają życie i postanowiły napisać o tym książkę. Nie ma tam zawrotnych akcji i mrożących krew w żyłach historii. Nie ma tam ani morderstw ani pościgów.

apetyt na życie

Nie przeczytacie tam o pełnych namiętności romansach i zdradach. To co sprzedaje się najlepiej – to tematy, które przeważnie nie dotyczą zwykłych ludzi. Dlatego tak dobrze mają się wszystkie te kryminały i romanse. Historie te są niedoścignione, wręcz kosmiczne, a Aga i Halina postanowiły napisać książkę o zwykłych ludzkich marzeniach. Bez sensacji i bez skandali. Takich, których każdy z nas może dosięgnąć. Zwracają  nam w swojej książce uwagę na to czym są prawdziwe wartości ludzkiego życia. Nazywają życie darem i zachęcają do korzystania z niego w pełni. Wiele w tej książce mówi się również o docenieniu tego daru, który otrzymaliśmy. Przypominają czytelnikom o radości, która powinna z niego wypływać. Szczęście jest dla nas dostępne. Jest na wyciągniecie ręki. Bycie szczęśliwym jest najważniejszym obowiązkiem człowieka. A ponieważ w większości przypadków ludzie o tym zapominają – Aga i Halina napisały swój „Apetyt na życie” aby przypomnieć nam wszystkim jak powinniśmy żyć. 

apetyt na życie

Zatrzymajmy się więc na chwilę, zwolnijmy tempo i spójrzmy łaskawiej na wszystko to co nas otacza. Cieszmy się przyjaciółmi i rodziną i nie zapominajmy o ich istnieniu. Autorki poprzez swój „Apetyt na życie” próbują zatrzymać na chwilę czytelnika i powiedzieć mu tak wprost, że życie to nie tylko natłok obowiązków, życie to również dążenie do radości, szczęścia i do własnych marzeń.

Bohaterki książki to dwie przyjaciółki, które decydują się na wspólną podróż. Przemierzają Polskę, Europę i Egipt. Książka pełna jest ciekawych opisów miejsc do których docierają. Nie brakuje w niej poczucia humoru i lekkości słowa. Na kartach tej opowieści znajdujemy również przepisy kulinarne. Zapachy, smaki, podróż, spełnianie marzeń i przyjaźń. Oto czym jest „Apetyt na życie”. Halina Kowalczuk i Agnieszka Kazała nie pierwszy raz zdecydowały się na napisanie książki. Obie mają na swoim koncie kilka drukowanych publikacji. „Apetyt na życie” wyszedł więc spod pióra autorek z doświadczeniem, dlatego też książkę czyta się lekko i w pełni z przyjemnością.

apetyt na życie

Halina i Agnieszka nie tylko wiedzą jak cieszyć się życiem ale i potrafią zgrabnie o tym opowiadać. Więc jeżeli lubisz dobrą książkę, smaczne jedzenie i podróże to z całą pewnością „Apetyt na życie” stanie się dla Ciebie wielką przygodą.

A tutaj podajemy linki dla zainteresowanych zakupieniem tej apetycznej książki:

Wydawnictwo „Białe Pióro” , Księgarnia internetowa „Gandalf”motyleksiążkowe.plEmpik.comlubimyczytać.pl

 

2 Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. S.Tap. napisał(a):

  Brzmi apetycznie. Może kiedyś spróbuję :)

 2. Małgorzata L. napisał(a):

  Przeczytałam. Ta książka nie nudzi. Realna, każdy z nas mógłby coś z niej przeżyć. Autorki ubarwiają ją niesamowitymi legendami i wesołymi dialogami. Lekko przedstawiają swoje opowieści i przygody z podróży, przeplatając je prostymi i łatwymi w przygotowaniu przepisami kulinarnymi z danego regionu, lub w inny sposób związanymi z opowieścią.
  „Apetyt na życie” i wiersze Agnieszki Krisel, które znajdziemy także na kartach tej powieści, to ciekawa pozycja, zachęcająca do podróży i korzystania z życia. Wzbogacona pięknymi fotografiami z ciekawych miejsc i wkomponowanymi w nie, śmiesznymi rysunkami. Polecam :)

 3. Ewa napisał(a):

  Niestety książka nie trafia w mój gust. Niemniej świetna recenzja!

 4. Marta Kraszewska napisał(a):

  Czasami dobrze sięgnąć po taką radosną lekturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *